دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۱
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای 37 پروژه جهش تولید در جنوب شرق کشور/ 59 طرح نیمه کاره سیستان و بلوچستان تا پایان سال به اتمام می رسد
 
مهرداد عرب اول از اجرای 37 پروژه در راستای جهش تولید در سیستان و بلوچستان خبر داد.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون  با اشاره به این که امسال طبق فرمایش مقام معظم رهبری به جهش تولید مزین است، بیان کرد:  در توافقنامه پروژه های جهش تولید که بین استاندار و دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبادله شد، ۳۷ طرح جزو پروژه‌های این بخش در سیستان و بلوچستان است.
وی با بیان این که  سیستان و بلوچستان در بین ۳۱ استان بالاترین سهم اعتباری ملی را از محل پروژه های جهش تولید به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: تامین اعتبار پروژه هایی که در قالب جهش تولید انتخاب و در تفاهمنامه قید شد، از منابع مختلف خواهد بود، به این ترتیب که از منابع ملی، استانی، منابع داخلی شرکت ها، تسهیلات و سرمایه در گردش تامین می شود.

توجه ویژه به 4 بخش

این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از پارامتر های مهمی که امسال برای توزیع اعتبارات از آن استفاده کردیم، مطالعات آمایش سرزمین است، بر اساس خروجی اطلاعات این سند به منظور ارتقای شاخص های توسعه در سطح استان باید چهار بخش راه، آب، انرژی و عمران شهری و روستایی را که پیشران های توسعه استان را رقم می زند به صورت جدی تقویت کنیم.

عرب اول ادامه داد: خروجی مطالعات آمایش سرزمین باعث شد در منابع اعتباری امسال این چهار فصل را بهتر ببینیم و اعتبارات را در این قسمت متمرکز کنیم، البته به این معنا نیست که سایر فصول اهمیت ندارد اما این چهار فصل می‌تواند بر روی دیگر فصول تاثیر گذار باشد.

وی تصریح کرد: تدوین اسناد توسعه ۲۳ شهرستان در استان در حال شکل گیری است، این اسناد کمک می کند که بتوانیم منابع مورد نیاز شهرستان ها را از سمت استان، مرکز و وزارتخانه ها مطالبه‌گر باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: این مطالعات علمی نیازهای شهرستان ها و نقاط قوت و ضعف آن را نشان خواهد داد که برای ارتقای هر منطقه و ایجاد اشتغال به چه سمت و سویی برویم، از آنجایی که شرایط ۲۳ شهرستان متفاوت است در این مطالعات به دنبال آن هستیم که زمینه‌های اشتغال هر کدام ازچه مجرایی تقویت شود.

اتمام 59 پروژه تا پایان سال

عرب اول گفت: خیلی از پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای دارد باید تا پایان سال به بهره‌برداری برسد که بر اساس مکاتباتی که سازمان برنامه بودجه کشور با استان داشت، شرایط اتمام ۵۹ پروژه برای سیستان و بلوچستان فراهم بود که تعهد دادیم اعتبار این پروژه ها را تامین کنیم و تخصیص آن به طور کامل از طریق سازمان برنامه و بودجه کشوردر اختیار استان قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: این به این معنا نیست که به سایر پروژه ها نپردازیم و بر اساس توافقی که با استاندار و فرمانداران داشتیم توزیع تخصیص اعتبارات پروژه‌های عمرانی را از مجرای کمیته برنامه ریزی دنبال خواهیم کرد.


این مقام مسئول ادامه داد: همچنین در حوزه وزارت نیرو بر اساس توافقی که بین استان با وزیر نیرو و با حضور نمایندگان مجلس شکل گرفته است، مقرر شد هفته آینده تمام نیازهای حوزه وزارت نیرو اعم از آب منطقه ای، آب فاضلاب و حوزه برق را جمع بندی کنیم و به اتفاق معاون عمرانی استاندار و تعدادی از نمایندگان مجلس خدمت وزیر نیرو برسانیم تا جمع بندی نهایی را روی پروژه ها داشته باشیم.

 انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۸۵


ارسال