شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۰
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان دشتیاری خبر داد:
راه اندازی مرکز غربالگری و نمونه گیری کرونا در نوبندیان و نگور
 
محمد سعید جدگال گفت: مراکز خدمات جامع سلامت نوبندیان و نگور به عنوان مرکز غربالگری و نمونه گیری کرونا راه اندازی شد.
به گزارش عصرهامون، محمد سعید جدگال؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان دشتیاری در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در بین عموم مردم بیان کرد: ضرورت استفاده از ماسک با توجه به عادی شدن وضعیت صنوف و تمامی مراکز و مکان های قابل تردد در شهرها بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است.
 
وی افزود: با توجه به توصیه های اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، استفاده از ماسک برای همه اجباری است و در سازمان ها و ادارات نیز کارکنان ملزم به استفاده از ماسک هستند.
 
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان دشتیاری ادامه داد: با توجه اینکه برای بیماری کرونا واکسنی در حال حاضر کشف نشده، مردم باید توصیه های بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند.
 
وی گفت: افراد با سن بیشتر از ۶۰ سال با وجود بیماریهای زمینه ای (گروه های پرخطر از نظر عوارض کووید) و زنان باردار در صورت مشاهده علائم، بلافاصله به مراکز ۱۶ ساعته نوبندیان و نگور مراجعه و از خود درمانی پرهیز کنند.
 
جدگال با بیان اینکه این بیماری تمام نشده و لازم است مردم دستورات بهداشتی را رعایت کنند خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی و بهداشت دست، مهمترین مواردی است که مردم لازم است رعایت کنند.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۸۶


ارسال