سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری گفت: امربه معروف و نهی از منکر کلید مشکل گشای مبارزه با بی حجابی و گناه در جامعه ما است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: حجاب هر جامعه ای به عنوان نشانه ای از فرهنگ آن جامعه محسوب می شود، پوشش هر شخص، منزلت و شخصیت آن فرد را نشان می دهد.

وی عنوان کرد: توصیه اسلام در خصوص حجاب بانوان این است که تمام بدن زن به غیر از صورت و کف هر دو دست، باید از نامحرمان و افراد غریبه پوشانیده شود.

این کارشناس مذهبی گفت: برخی از بانوان با پوشیدن لباس های جلف و جلوباز به دنبال خود نمایی در مقابل نامحرمان و افراد غریبه هستند که با این عمل خود‌ بنیان های خانواده را سست و چه بسا آن را نابود کنند.

حجت الاسلام بامری گفت: رسول خدا در خصوص زمانی که چنین لباس هایی‌به تن می کنند، می‌فرماید: «در پایان امّت من، مردنماهایی هستند که سوار بر وسایل نقلیّه خود شده، جلوی مساجد پیاده می‌شوند. زنان اینان پوشیده‌های برهنه هستند که موهایشان برآمده است؛ این‌ها زنان نفرین شده‌اند.

وی تصریح کرد: از سال های گذشته دشمن از طریق ماهواره و و در سال های اخیر هم از طریق فضای مجازی درصدد این است که پوشیدن چنین لباس های تنگ و بدن نمایی که هم منحط است و غربی را در جامعه اسلامی ما ترویج دهد.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر کلید مشکل گشای مبارزه با گناهان در جامعه است، خاطرنشان کرد: با امر به معروف و نهی از منکر از حضور افرادی که چنین پوششی تنگ و بدن نما دارند، خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۹۳
مرجع : عصرهامون


ارسال