چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رفتار مردم آمریکا نسبت به سربازان کشورشان نشان دهنده عدم موافقت آنان با سیاست های جنایتکارانه و نژاد پرستانه سیاستمداران آمریکا در جهان است و همین موضوع باعث شده که امروز امریکا با دوقطبی شدن جامعه مواجه باشد و عموم مردم این کشور مخالف نگاه نژاد پرستانه و جنایت های سربازان امریکایی در کشورهایی همچون عراق، سوریه و افغانستان و ... هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ در حال حاضر جامعه آمریکا دچار بحران شده است و این موضوع بعد از جنایت پلیس آمریکا در قتل ناجوانمردانه "جورج فلوید" یکی از سیاه پوستان امریکایی، بار دیگر نگاه نژاد پرستانه دولتمردان آمریکا به شهروندان سیاه پوست را نمایان تر کرد و بحران آفرین شد. پس از قتل این سیاهپوست در امریکا، مردم این کشور دوباره یک قیام بزرگ خیابانی علیه دولت نژاد پرست ترامپ آغاز نموده اند وشاهد تظاهرات های مختلفی در نقاط مختلف امریکا در طول هفته های گذشته بوده ایم.
به گفته کارشناسان مسائل خاورمیانه، در پی اقدامات نژاد پرستانه پلیس و دولت آمریکا، روز به روز شاهد افزایش تنش ها و قطبی سازی در سیاست داخلی آمریکا هستیم،  بخصوص آنکه در آستانه انتخابات قرار داریم و این دوره پروسه قطبی سازی سیاسی رخ می دهد و شاهد تنش های بیشتری خواهیم بود.
در حال حاضر هم این بحران در داخل جامعه امریکا رسوخ پیدا کرده است و نگاه نژاد پرستانه حکومت امریکا باعث شده که مردم آمریکا هم از راس حکومت امریکا و سربازانی که در جهت اهداف سیاست مداران آمریکایی در کشورهای مختلف دست به جنایت می زنند، متنفر باشند.

در تصویر بالا یکی از فعالان فضای مجازی آمریکا نسبت به اینکه یکی از مسافران هواپیما صندلی فیرست کلاس خود را به یک نظامی آمریکایی هدیه داد واکنش نشان داد و گفت: «دارم سعی میکنم استفراغ نکنم و به حوادث موصل فریاد اعتراض نکشم... گویا این سرباز آمریکایی در‌موصل پرونده جنایت جنگی داره...»
این نوع رفتار مردم آمریکا نسبت به سربازان کشورشان نشان دهنده عدم موافقت آنان با سیاست های جنایتکارانه و نژاد پرستانه سیاستمداران آمریکا در جهان است و همین موضوع باعث شده که امروز امریکا با دوقطبی شدن جامعه مواجه باشد و عموم مردم این کشور مخالف نگاه نژاد پرستانه و جنایت های سربازان امریکایی در کشورهایی همچون عراق، سوریه و افغانستان و ... هستند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۱۳


ارسال