سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
موشک‌های «دنگ‌فنگ» چین ناوهای آمریکایی را در تیررس قرار دادند
 
بنا بر گزارش های منتشر شده از منابع چینی، موشک‌های فوق پیشرفته «دنگ‌فنگ» این کشور ناوهای هواپیمابر آمریکایی را در تیررس قرار داده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با حضور ۲ ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های دریای جنوبی چین و برگزاری رزمایش در این نقطه، منابع مطلع خبر دادند که موشک‌های فوق پیشرفته «دنگ‌فنگ» چین این ۲ ناو آمریکایی را در تیررس خود قرار داده‌اند.
هرچند که چین تاکید کرده که حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین، موجب افزایش تنش‌ها و حتی مواجه نظامی دو کشور می‌شود، آمریکا مدعی شده که رزمایش نظامی خود در این منطقه را در چارچوب قوانین بین‌المللی انجام می‌دهد و واشنگتن حق دارد در هر نقطه از آب‌های آزاد جهان رزمایش نظامی انجام دهد.
همزمان چین در دریای فیلیپین رزمایش نظامی خود را برگزار کرده است. فیلیپین طی پیام شدیدالحنی به مقامات چینی هشدار داد که در صورتی که در جوار جزیره مورد مناقشه «پاراسل» تحرکات نظامی را در دستور کار قرار دهد، با واکنش تند فیلیپین همراه خواهد شد.
با شیوع ویروس کرونا تنش‌های لفظی چین و آمریکا بیش از هر زمانی شعله‌ور شده است. آمریکا بار‌ها چین را به مخفی‌کاری در رابطه با شیوع ویروس کرونا متهم کرده، در مقابل پکن هم از واشنگتن خواسته تا درباره آزمایشگاه‌های بیولوژیک خود در منطقه پاسخگو باشد.
طی هفته‌های اخیر هم آمریکا اتهام زنی‌های خود علیه پکن را با تصویب قانون امنیت ملی هنگ‌گنک ادامه داده است. در حالی که واشنگتن مدعی است که این قانون استقلال هنگ‌کنگ را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پکن تاکید دارد که تنها به دنبال قطع دخالت‌های خارجی در اوضاع داخلی چین است.
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۴۷


ارسال