چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲
قیمت گذاری خودرو همچنان در بلاتکلیفی/ خودرو دوباره پر کشید
 
رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه خودروسازان هر سه ماه یکبار می توانند با تغییر نرخ تورم درخواست تجدیدنظر در قیمت ها را داشته باشند،گفت: البته این موضوع باید با تأیید ستاد تنظیم بازار هم برسد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ طی روزهای گذشته دوباره بازار خودرو روند صعودی به خود گرفته است و میان قیمت های بازار و قیمت کارخانه خودروهای داخلی اختلاف قیمت افزایش داشته است.
در همین راستا مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت اعلام کرده بود که باید قیمت گذاری جدید بر اساس تورم خرداد ماه صورت بگیرد.
پیش از این و بعد از قیمت گذاری خودروها در اوایل سال جاری، قرار شده بود که دیگر 5 درصد حاشیه بازار به عنوان قیمت لحاظ نشود و قیمت گذاری کاملا به شکل دستوری از سوی وزارت صمت و با توجه به تورم هر سه ماه صورت بگیرد بر همین اساس آخرین قیمت خودرو ها بر اساس تورم اسفند ماه لحاظ شده است.
در همین راستا رضا شیوا با اشاره به اینکه خودروسازان هر سه ماه یکبار می توانند با تغییر نرخ تورم درخواست تجدیدنظر در قیمت ها را داشته باشند، اظهار داشت: بر همین اساس خودروسازان درخواست خود را با استناد به هزینه های تولید به وزارت صمت ارسال می کنند و این وزارتخانه اقدام به دریافت نرخ تورم بخشی از بانک مرکزی می کند.
وی با بیان اینکه بعد از دریافت نرخ تورم بخشی از بانک مرکزی محاسبات انجام و اگر لازم به تغییرات قیمتی بود اعمال خواهد شد، افزود: البته این موضوع باید براساس دستورالعمل شورای رقابت و با تأیید ستاد تنظیم بازار صورت گیرد.
به نظر می رسد اگر قیمت گذاری هر چه سریعتر انجام نشود، آشفتگی به بازار خودرو باز خواهد گشت به ویژه که کانال ها و گروه های قیمت گذاری در شبکه های اجتماعی فعالیت خود را از سر گرفته و در حال قیمت گذاری بدون توجه به تورم موجود در کشور و توان معیشتی مردم هستند.
در همین راستا به نظر می رسد با توجه به رسیدن به اواسط تیرماه باید هر چه سریعتر تکلزیف قیمت خودرو برای سه ماهه دوم سال مشخص شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۵۳


ارسال