سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
ذوب آهن:1، پیکان:4؛
استارت لوکا با جشنواره گل پیکان/ سبزپوشان یک قدم به منطقه خطر نزدیک تر شدند
 
در حالی که اولین گل بازی را سبزپوشان به ثمر رساندند در پایان با نتیجه چهار بر یک مغلوب پیکان شدند تا یکی از شکست های سنگین این فصلشان را تجربه کنند
به گزارش عصرهامون به نقل از  صاحب نیوز؛ سبزپوشان در ایستگاه بیست و سوم لیگ برتر در فولاد شهر میزبان پیکان بودند و بسیار امیدوار بودند که در این بازی خانگی سه امتیاز بگیرند و خود را از انتهای جدول جدا کنند و همچنین مربی جدید این تیم در اولین حضورش با برد شروع کرده باشد.
اما این اتفاق نیفتاد و در حالی که اولین گل بازی را سبزپوشان به ثمر رساندند در  پایان با نتیجه چهار بر یک مغلوب پیکان شدند تا یکی از شکست های سنگین این فصلشان را تجربه کنند.
ذوب آهن که پس از شروع لیگ هر دو بازی را باخت پشت سرگذاشته است، یک قدم دیگر به انتهای جدول نزدیک شد و اگر این روند ادامه داشته باشد، هفته های پایانی برای این تیم اصفهانی پر استرس دنبال خواهد شد.
*اتفاقات مهم بازی
در دقیقه 9 ضربه شهریار مغانلو را مهدی خلیل دروازه‌بان لبنانی ذوب‌آهن با مشت به بیرون زد.
در دقیقه 15 احسان پهلوان با یک پاس دقیق، ایوان مارکوویچ را صاحب توپ کرد و مارکوویچ نیز با یک ضربه دقیق دروازه پیکان را فرو ریخت تا شاگردان بوناچیچ یک بر صفر پیش بیفتند.
در دقیقه 18 مهاجم پیکان جلوتر از مدافعان ذوب‌آهن صاحب توپ شد اما دروازه‌بان سبزپوشان این توپ را دور کرد.
در دقیقه 21 حمید ملکی و مهدی خلیل از شکل‌گیری موقعیت خطرناک برای مهاجم پیکان جلوگیری کردند تا دروازه ذوب‌آهن همچنان بسته بماند.
روند بازی پس از گل ذوب‌آهن کمی آرام شد و موقعیت‌های نصفه و نیمه 2 تیم راه به جایی نبرد.
در دقیقه 27 ضربه پای چپ شهریار مغانلو در آغوش مهدی خلیل دروازه‌بان ذوب‌آهن قرار گرفت.
در دقیقه 29 مغانلو باز هم موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که شوت محکم او را مهدی خلیل مهار کرد.
حملات پیکان بالاخره جواب داد و در دقیقه 30 فراز امامعلی روی ضربه اوت هم‌تیمی‌اش دروازه ذوب‌آهن را باز کرد تا همه چیز مساوی شود.
در دقیقه 37 احسان پهلوان بازیکن ذوب‌آهن در محوطه جریمه پیکان سرنگون شد اما داور خطای هند خود او را اعلام کرد.
برای نیمه نخست 3 دقیقه وقت تلف‌شده اعلام شد. در دقیقه 45+2 ارسال بلند قاسم حدادی‌فر را دروازه‌بان پیکان دور کرد.
نیمه نخست این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
دقایق ابتدایی نیمه دوم بیشتر در میانه زمین دنبال شد و روند بازی کمی هم با برخوردهای خشن بازیکنان همراه بود.
در دقیقه 53 ضربه پای چپ بازیکن پیکان را مهدی خلیلی دروازه‌بان ذوب‌آهن مهار کرد تا مانع باز شدن دروازه تیمش شود.
در دقیقه 62 امیرحسین کریمی چسبیده به محوطه جریمه ذوب‌آهن توسط مجتبی‌ حق‌دوست سرنگون شد تا داور اعلام خطا کند. شهریار مغانلو پشت این توپ قرار گرفت و با یک ضربه فنی و دقیق دروازه ذوب‌آهن را برای دومین بار باز کرد.
لوکا بوناچیچ که نمی‌خواست تیمش در این دیدار بازنده باشد در دقیقه 65 دو تعویض انجام داد و علیرضا چراغعلی و علیرضا منظمی را به جای مجتبی‌حق‌دوست و محمدرضا عباسی به زمین فرستاد.
در دقیقه 66 فراز امامعلی روی پاس شهریار مغانلو صاحب موقعیت خطرناکی شد اما توپ از جلوی پای او رد شد و به بیرون رفت.
در دقیقه 70 عبدالله ویسی دست به تعویض در ترکیب تیمش زد و ماهان رحمانی در ترکیب پیکان قرار گرفت.
در دقیقه 73 حمید ملکی از ترکیب ذوب‌آهن خارج شد و بوناچیچ، وحید محمدزاده مدافع را به جای او به زمین فرستاد.
در دقیقه 77 علیرضا کوشکی به جای شهریار مغانلو که دچار آسیب‌دیدگی شده بود در ترکیب پیکان قرار گرفت.
در دقیقه 80 داور ابتدا خطای هندی به سود ذوب‌آهن اعلام کرد اما با پرچمی که کمک داور دوم زد، داور وسط آفساید وحید محمدزاده را اعلام کرد.
در دقیقه 82 ذوب‌آهن صاحب یک ضربه آزاد شد اما ضربه ایوان مارکوویچ به دیواره دفاعی پیکان برخورد کرد و برگشت داده شد.
در دقیقه 84 داور که اعتقاد داشت مسعود ابراهیم‌زاده در محوطه جریمه پیکان تمارض کرده است به او کارت زرد نشان داد.
در دقیقه 85 و روی اشتباه بازیکنان ذوب‌آهن، ماهان رحمانی پاس دقیقی برای فراز امامعلی فرستاد تا این بازیکن برای سومین بار دروازه ذوب‌آهن را باز کند.
در دقیقه 87 به دلیل خطای مهدی خلیل روی بازیکن پیکان داور اعلام ضربه پنالتی کرد تا فراز امامعلی آخرین تیر را هم به پیکر ذوب‌آهن بزند. البته ضربه پنالتی او ابتدا به تیرک دروازه برخورد کرد اما در ادامه به مهدی خلیل خورد و وارد دروازه شد تا اشتباهات دروازه‌بان ذوب‌آهن در این مسابقه تکمیل شود.
در دقیقه 98 علی حمودی به جای فراز امامعلی وارد ترکیب پیکان شد
*موقعیت‌های گلزنی را به حریف هدیه کردیم/ روزهای خوب ذوب‌آهن می‌رسد
لوکا بوناچیچ پس از شکست 4 بر یک تیمش برابر پیکان در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال، در نشست خبری آنلاین اظهار داشت: هنوز متوجه نشده‌ام چه اتفاقی افتاد که با این نتیجه شکست خوردیم.
وی افزود: وقتی یک بر صفر پیش افتادیم کنترل بازی تقریباً در دست ما بود اما اشتباه انفرادی متوالی مرتکب شدیم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: پیکان امشب فوتبال خاصی ارائه نداد و دیدید که روی ارسال اوت بلند تمرکز کرده بودند، در واقع موقعیت‌های گلزنی را به حریف هدیه کردیم و اشتباهات فردی ما مسیر پیکان را باز کرد و این تیم به 3 امتیاز این مسابقه دست یافت.
بوناچیچ در پاسخ به اینکه شکست‌های ذوب‌آهن تا چه زمانی قرار است ادامه داشته باشد، گفت: من 7 روز است که به ذوب‌آهن آمده‌ام و دارم بازیکنان را می‌شناسم و هنوز به وضعیت تیم احاطه کامل ندارم. طبیعی است که این اتفاقات نباید ادامه پیدا کند و روند شکست‌های تیم باید قطع شود، اما بازیکنان نیز باید بیشتر از این احساس مسئولیت داشته باشند چون آنها در زمین هستند و باید کیفیت خود را نشان دهند.
وی تصریح کرد: گل‌های پیکان با اشتباهات فردی ما به دست آمد و زمانی که این اتفاقات پشت سر هم می‌افتد تیم از نظر روحی افت می‌کند و تمام این شرایط دست به دست هم داد تا شکست بخوریم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اضافه کرد: باید جبران مافات کنیم. 7 فینال تا پایان لیگ در پیش داریم و باید به سراغ امتیازهای باقیمانده برویم. باور و امید دارم که می‌توانیم از وضعیت فعلی خارج شویم و روزهای خوب ذوب‌آهن نیز از راه می‌رسد.
بوناچیچ تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره داوری و صحنه‌ای که آفساید تیمش اعلام شد، گفت: معمولاً درباره داوری نظر نمی‌دهم و کارشناسان باید در این خصوص نظر دهند.
*بازی با ذوب‌آهن سنگین و پراسترس بود/می‌دانستم ذوب‌آهن را شکست می‌دهیم اما نه با ۴ گل
عبدالله ویسی نیز پس از بازی اظهار داشت: بازی بسیار سنگین و پراسترسی برای هر 2 تیم بود چون وضعیت مناسبی در جدول رده‌بندی نداشتیم. تلاش کردیم در طول هفته گذشته روی نقاط ضعف تیم کار کنیم تا خط دفاعی تیم محتاط‌تر بازی کند و هرچند گل اول را خوردیم خط دفاعی تیم در این بازی موفق بود.
وی افزود: از اینکه پس از دریافت گل اول در زمین حریف تیم از هم نپاشید خوشحالم. بازیکنان بسیار تلاش کردند و موفق شدیم تیم قدرتمند ذوب‌آهن را با 4 گل شکست دهیم.
سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد: مطمئن هستم که جایگاه ذوب‌آهن رتبه فعلی این تیم نیست، همان‌طور که تمام کارشناسان اعتقاد دارند جایگاه واقعی پیکان این نیست. امیدوارم روند هر 2 تیم در بازی‌های آینده بهتر شود.
ویسی در پاسخ به اینکه به نظر او با این برد تیمش از بحران خارج شده یا خیر، گفت: صد درصد؛ تیم ما به یک برد نیاز داشت تا بازیکنان به خودباوری برسند. هرچند به بازیکنان ایمان داشتم و همان‌طور که باخت‌های خود را فراموش می‌کردیم، با این برد نیز فکر نمی‌کنیم که همه چیز تمام شده و به بازی‌ آینده فکر می‌کنیم.
وی در پاسخ به اینکه فکر می‌کرد تیمش به ذوب‌آهن 4 گل بزند، بیان داشت: خیر ولی در طول هفته گذشته تلاش بازیکنان را در تمرینات دیدم و از زمانی که تمرینات تیم پس از شکست برابر پرسپولیس  درهفته بیست و دوم آغاز شد، بازیکنان به وضعیت مساعد بازگشتند و به خودباوری رسیدند. در مجموع می‌دانستیم ذوب‌آهن را شکست می‌دهیم اما نه با 4 گل.
سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره بازیکنان جوانی که به میدان فرستاده بود، تصریح کرد: با توجه به آنالیزی که از ذوب‌آهن داشتیم مجبور شدیم این کار را انجام دهیم. آرش قادری هم در نیمه اول خوب بود و در مجموع جوانان خوبی داریم که آینده درخشانی خواهند داشت و از آنها بیشتر استفاده خواهیم کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۵۵


ارسال