دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷
سریال تکراری تنش آبی در جنوب شرق کشور؛
پروژه آبرسانی به هیرمند در ایستگاه پایانی/ کام تشنه روستاییان سیستان سیراب می شود؟
 
علیرضا قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می شود پروژه آبرسانی به روستاهای هیرمند ظرف چند روز آینده وارد مدار بهره برداری شود.
به گزارش عصرهامون، مشکل آب شرب در سیستان یکی از معضل های کهنه ای است که هر سال با افزایش دمای هوا آغاز و موجب بروز مشکلات عدیده ای برای روستاییان به ویژه در شهرستان هیرمند می شود.

اما امسال با شیوع کرونا این مشکل بحرانی تر شده است و مردم برخی روستاهای این شهرستان با مشکل جدی کمبود آب مواجه شده اند، این در حالی است که خیلی ها همچنان از شبکه آبرسانی محروم هستند.

 به گفته مردم هیرمند، پروژه آبرسانی به روستاهای این شهرستان از مدت ها پیش در دست اجراست، ولی هنوز از اتمام آن خبری نیست و این موضوع سبب شده است همچنان مردم روستایی در گرمای تابستان و با وجود شیوع کرونا با تانکر، آب شرب و مصرفی خود را تامین می کنند.

خط آبرسانی به هیرمند در مراحل پایانی

علیرضا قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما در این باره بیان کرد: مراحل اجرای پروژه خط آبرسانی به روستاهای هیرمند به طول 38 کیلومتر و به قطر 700 میلی متر به پایان رسیده و در حال حاضر مراحل تست نهایی، ضدعفونی و شست و شوی خط در دست اقدام است.

وی با بیان این که پیش بینی می شود این پروژه ظرف چند روز آینده پس از تائید واحد کنترل کیفی وارد مدار بهره برداری شود، ادامه داد: تعدادی از روستاهای شهرستان هیرمند که دارای شبکه توزیع هستند، در فصل گرم سال به دلیل افزایش مصرف دچار افت فشار و گاهی قطع جریان آب می شوند که این موضوع در کنار 20 درصد افزایش مصرف ناشی از کرونا مزید برعلت شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: به منظور حل مشکل اهالی، خط انتقال جدید از تصفیه خانه آب زهک اجرا شده و در مرحله پایانی است.

قاسمی، ضمن عذرخواهی از مردم منطقه به دلیل مشکلات به وجود آمده ابراز امیدواری کرد: با توجه به یکپارچه سازی صورت گرفته در شرکت های آبفا، سرعت کار افزایش قابل توجهی یابد.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان بهره برداری از خط جدید در روزهای آتی، آبرسانی به این روستاها به صورت سیار انجام می شود.

با توجه به قول مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، حال باید منتظر بمانیم و ببینیم تا چند روز آینده، کام تشنه روستاییان هیرمند سیراب می شود یا خیر.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۶۲


ارسال