سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
هواشناسی هشدار داد؛
امروز، آغاز بارش های مونسون در سیستان و بلوچستان
 
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد گفت: از بعدازظهر امروز بارش های مونسون همراه با تندباد موقتی ارتفاعات جنوب و غرب استان را فرا می گیرد.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این بارش ها به صورت رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق خواهد بود و انتظار می رود تا پنج شنبه در ارتفاعات جنوبی و غربی استان ادامه داشته باشد.

وی با بیان این که با توجه به ویژگی بارش های رگباری احتمال جاری شدن رواناب و بارش تگرگ در این مناطق دور از انتظار نیست، افزود: توصیه می شود در زمان بارش ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه های فصلی خودداری شود. 

ملاشاهی ادامه داد: تا چهارشنبه پیش رو وزش بادهای شدید بر روی دریای عمان به ویژه نواحی شرقی ادامه دارد که سبب مواج شدن دریای عمان می شود به طوریکه ارتفاع موج در مناطق شرقی به 2.5 تا 3 متر خواهد رسید.

وی افزود: اثر مخاطره آمیز این شرایط احتمال پاره شدن تورهای ماهی گیری، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک است که توصیه می شود برای جلوگیری از وقوع این شرایط محدودیت تردد برای این قایق ها اعمال شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در نواحی ساحلی استان برای امروز و سه روز آینده علاوه بر وزش باد و افزایش ارتفاع موج، رشد ابر با احتمال رگبار پراکنده باران نیز انتظار می رود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۶۳


ارسال