جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۳
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار مطرح کرد؛
رهاسازی ماسک و دستکش در معابر؛ معضل اصلی روزهای کرونایی چابهار
 
اشرفعلی حسینی گفت: رهاسازی ماسک و دستکش در معابر بدون دفع اصولی معضل اصلی روزهای کرونایی چابهار است.
اشرفعلی حسینی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار در گفت و گو با عصرهامون برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند در این شهرستان خبر دادگفت: در این جلسه که پس از 5 ماه از شروع شیوع ویروس کوئید 19 و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، ضمن بررسی روند اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل، وضعیت نحوه جمع آوری پسماندهای عفونی بیمارستان امام علی (ع)، همچنین پسماندهای سطح شهر چابهار و وضعیت جمع آوری پسماندهای پُلان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا وضعیت پسماندهای سطح شهر شکل جدیدی به خود گرفته است. استفاده شهروندان از ماسک و دستکش و رهاسازی آنها بدون دفع اصولی از معضلات اصلی پسماندهای سطح شهرستان است که خود می تواند عامل شیوع ویروس به زباله گردها و سپس مردم عادی باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار ادامه داد: کرونا یک تهدید جدی برای سلامت شهروندان است اما می تواند تبدیل به یک فرصت مناسب برای حل معضل جمع آوری پسماند و ایجاد ظرفیتهای جدید و همچنین تخصیص اعتبار در جهت راه اندازی سایتهای پسماند بر اساس انواع پسماندها شود، از سازمان مدیریت پسماند شهرستان خواسته ایم که پیگیر این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه 90درصد مصوبات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان در سال 98 اجرایی شده است، از تمامی مسئولین و متولیان ذیربط درخواست کرد با توجه به حساسیت موضوع پسماندهای کرونایی و دفع اصولی آنها هوشیار باشند و در جهت سلامت شهروندان از تمام توان و نیروهای انسانی خود استفاده کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۷۹


ارسال