سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
مرگ درآتش؛ پایان تلخ نخیلات سیستان و بلوچستان؛
آتش همچنان در جنوب شرق زبانه می کشد/بیمه باغات خرما بهترین راه برای جبران خسارت باغداران
 
باغات و مزارع جنوب سیستان و بلوچستان که بزرگترین منبع درآمد مردم این استان است این روزها زیر سایه نبود امکانات و کمبود اعتبارات در آتش می سوزد و خاکستر می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، باغات و نخیلات سیستان وبلوچستان که بزرگترین منبع در آمد مردم منطقه و منبع اقتصادی سیستان و بلوچستان هستند در سال های اخیر در سایه کمبود امکانات در حال مرگ هستند.  

از گرم شدن هوا و آفات و خشکسالی که نفس درختان را می گیرند بگذریم، کمبود امکانات اطفاء حریق سالانه باعث مرگ هزاران درخت در تنها یک بخش از جنوب سیستان و بلوچستان می شوند.

آتش همچنان در جنوب شرق زبانه می کشد

فرشاد فرح منش، بخشدار بزمان در گفت و گو با خبرنگار ما، در رابطه با آتش سوزی نخیلات روستا علی آباد این شهر گفت: پیرامون نخل ها مملو از شاخ و برگ حاصل از هرس آنان می باشد که در واقع آن ها بعد از اتمام کار به حال خود رها شدند که برخی اوقات توسط خود کشاورزان این ضایعات حاصل از هرس به آتش کشیده می‌شوند و یا بر اثر بازتابش نور خورشید در شیشه و بطری های رها شده که منجر به آتش سوزی باغ نخیلات می‌شوند.

وی با اشاره به این که بادهای گرم، تگرگ، آتش سوزی و دیگر حوادث موجب ایجاد خسارت به نخلستان های می شود، افزود: توصیه می شود نخل داران شهرستان ایرانشهر هر چه سریعتر اقدام به انجام بیمه نخیلات کنند.

بخشدار بزمان ادامه داد: کشاورزان وقتی محصولات کشاورزی خود را بیمه می کنند در صورت بروز حادثه، امکان جبران خسارت برای آنان میسر است.

وی اضافه کرد: کشاورزانی که در حادثه اخیر در راستا علی آباد شهر بزمان نخیلات آنان دچار آسیب شدند و درختان خود را بیمه کردند؛ می‌توانند با مراجعه به نمایندگی بیمه، خسارت خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۷۸۴


ارسال