شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴
زباله های شهری عامل چهره زشت شهر؛
زابل در محاصره زباله های ساختمانی قرار گرفت/شهروندان متخلف بی توجه به حقوق دیگران
 
شهروندان با رها کردن زباله های خانگی و همچنین نخاله های ساختمانی باعث شده اند تا چهره زابل بیشتر از قبل زشت تر شود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ شهر زابل سال هاست که به دلیل مهاجرت افراد و نبود سرمایه گذاران به همان شکل و بافت قدیمی خود باقی مانده است ، عملا در زابل ساخت و ساز های منازل و یا مکان های تجاری با کندی مواجه است.

این در حالی است که رشد شهرهایی همچون زاهدان در سال های اخیر چشمگیر بوده و همین امر باعث شده است تا زاهدان را به یکی از کلان شهرهای ایران تبدیل سازد.

وجود بافت قدیمی زابل و عدم اصلاح خیابان ها با وجود افزایش خودرو ها، مشکلاتی از جمله ترافیک و نبود فضای مناسب برای پارک خودروها در خیابان به وجود آورده است.

از طرفی شهروندان نیز با رها کردن زباله های خانگی و همچنین نخاله های ساختمانی باعث شده اند تا چهره این شهر بیشتر از قبل زشت تر شود.

موسی خمری شهردار زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در راستای پاکسازی خیابان های زابل، نخاله های ساختمانی از میدان بسیج و میدان گنجشک در زابل جمع آوری شده است.

وی افزود: رها سازی زباله های خانگی و حتی نخاله های ساختمانی در محلات و خیابان ها باعث شده است تا کار برای پاکسازی پاکبانان سخت تر شود.

خمری بیان داشت: همچنین جهت جمع آوری بیشتر زباله ها در سطح شهر اطلاعیه ای به جهت استخدام راننده به همراه خودرو به صورت شخصی جذب شهرداری خواهد شد.

شهردار زابل بیان داشت: شهروندان با فرهنگ سازی می توانند زباله های خانگی را در ساعت مقرر درب منزل بگذارند تا توسط مامورین شهرداری جمع آوری شود و از رها کردن آن در خیابان ها بپرهیزند.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۳۲


ارسال