جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۲
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار:
پخت ۱۳۰ نوع غذای سنتی مکران استانداردسازی شد/ چاپ اولین کتاب آشپزی غذاهای بومی در چابهار
 
عدنان حسینی گفت: پخت ۱۳۰ نوع غذای سنتی منطقه مکران توسط سازمان منطقه آزاد چابهار جهت معرفی و توسعه گردشگری خلاق غذا استاندارد سازی شد.
به گزارش عصرهامون، عدنان حسینی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به غذا که برترین انگیزه برای جذب گردشگران و مسافران در سراسر جهان تلقی می‌شود بیان کرد: غذا به ویژه برای آن دسته از تورهای مسافرتی که به شدت اصرار دارند که تجربه چشیدن انواع غذاها را درکنار برنامه‌هایی چون پیاده روی و قایق سواری اهمیت جدی‌تری دارد.

وی افزود: تجربه غذا همچنین می‌تواند به عنوان بخش پشتیبان برای هر تور باشد و هر تورگردانی می‌تواند به مسافران خود امکان انتخاب بیشتر و متفاوت تری بدهند.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: در صورت ترويج و احياي هدفمند غذاهای بومی مي تواند در توسعه اقتصادي و صنعت گردشگري كشور و هر استاني تاثيرگذار باشد.

وی با اشاره به تاثیر برگزاری فستیوال‌های غذایی اذعان کرد: برگزاری تورهای غذا در محیط‌های مختلف روستایی و شهری و آموزش پخت غذاهای محلی از جمله راهبردهای توسعه گردشگری غذا است.

حسینی در ادامه تصریح کرد: طی نشستی با حضور محمد صارمی کارشناس آشپزی و سر داور ملی غذا و کارشناسان بومی و محلی، استاندارد پخت تعداد ۱۳۰ نوع از غذاها، نان‌ها، دسرها، شیرینیجات و ترشی‌های بومی محلی مناطق جنوبی و ساحلی استان جهت معرفی و توسعه گردشگری خلاق غذا تعیین شد.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین غذاهای قدیمی مناطق مختلف بلوچستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این اقدام سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای توسعه برندینگ گردشگری غذا و توسعه کسب‌وکارهای محلی صورت گرفته است.

حسینی خاطرنشان کرد: به‌زودی اولین کتاب آشپزی غذاهای سنتی مکران چاپ و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۴۱


ارسال