جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶
فقط واکسن می‌تواند المپیک توکیو را حفظ کند
 
کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد فقط واکسن است که می‌تواند بازی‌های المپیک توکیو را حفظ کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در فاصله 12 ماه مانده به بازی‌های توکیو اعلام کرد واکسن می‌تواند این بازی‌ها را حفظ کند.

فروردین ماه امسال به دلیل شیوع کرونا، کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپنی تصمیم گرفتند این بازی‌ها را یکسال به تعویق بیندازند چرا که مسئولان به این نتیجه رسیدند ورزشکاران شانس کمی برای تمرین و حضور در رقابت‌ها دارند.

IOC پیش از این اعلام کرده بود امکان تعویق دوباره بازی‌ها وجود ندارد و در صورتی که شرایط فراهم نباشد بازی‌ها لغو خواهد شد. کارشناسان استرالیایی براین باور هستند تنها راه ممکن برای برگزاری این بازیها به صورت برنامه‌ای منوط به توسعه واکسن است.

جان کوتز رئیس کمیته المپیک استرالیا و رئیس کمیسیون هماهنگی IOC برای بازی‌های توکیو در این باره اظهار داشت: کمیته مشترک IOC و توکیو 2020 برای برنامه یکسال مانده به المپیک با پوشش بین‌المللی آماده می‌شود.

جان کوتز پیش از این در بدترین حالت احتمال لغو بازی‌ها را می‌داد.

شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن و یوریکو کویکه فرماندار توکیو موافقت کردند تا همکاری لازم را برای برگزاری بازی‌های توکیو داشته باشند این در حالی است که پیمایش اخیر در ژاپن نشان می‌دهد 77 درصد شهروندان براین باور هستند المپیک با این شرایط نمی‌تواند برگزار شود.

پروفسور راینا مک‌اینتایر متخصص بیماری‌های عفونی اعلام کرد آمریکا می‌تواند شرایطی را ترتیب دهد این بازی‌ها برگزار شود اما این موضوع در شرایط سخت قرنطینه امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۵۳


ارسال