سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۵
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)؛
فعالیت جهادی ۳ هزار نفر جهت تسریع در ساخت بزرگترین پروژه ریلی ایران/توسعه چابهار به معنای افزایش توان اقتصادی کشور است
 
سعید محمد گفت: روزانه یک کیلومتر ریل‌گذاری در بزرگترین خط ریلی کشور انجام خواهد گرفت که با این وضعیت طبق زمان‌بندی که قبلاً شده بود امیدواریم پروژه آماده و تحویل شود.
به گزارش عصرهامون، سعید محمد در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: پیرو سفر قبلی که به استان سیستان و بلوچستان داشتیم این وعده داده شده بود که عملیات اجرایی راه‌آهن چابهار ــ زاهدان سرعت بگیرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ادامه داد: خوشبختانه با حمایت‌های وزارت راه و شهرسازی، استاندار و مسئولین استان موفق شدیم که بخش زیرسازی را سرعت دهیم و امروز نیز در مراسمی عملیات روسازی آغاز می‌شود همچنین از زاهدان به‌سمت خاش عملیات ریل‌گذاری آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه طول مسیر خط‌آهن ۷۳۰ کیلومتر است بیان کرد: روزانه یک کیلومتر ریل‌گذاری خواهد شد همچنین پیگیری شده که از چابهار نیز مسیر آماده شود و یک جبهه کاری برای ریل‌گذاری از سمت چابهار داشته باشیم که با این وضعیت طبق زمان‌بندی که قبلاً شده بود امیدواریم پروژه آماده و تحویل شود.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار نفر در پروژه فعال هستند که در زمان بهره‌برداری نیز اثرات زیادی خواهد داشت چون از منطقه آزاد چابهار که یک بندر اقیانوسی است ارتباط با آسیای میانه برقرار خواهد شد که همین امر باعث ایجاد اشتغال، رونق، تجارت و بازرگانی در همه شهرهای مسیر خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۵۷


ارسال