شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
خودنمایی بی حیایی در ویترین فروشگاه ها؛
حیا و حجاب حلقه گمشده پوشش بانوان در جامعه/تولید البسه اسلامی جذاب نیازی ضروری است
 
زهرا هراتی آقایی کارشناس مذهبی شهرستان زاهدان گفت: تولید پوشش های جذاب و متنوع اسلامی می تواند حس تنوع طلبی جوانان را اقناع کند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از زاهدنیوز،قرآن کریم، روایات متعدد، سیره اهل بیت (ع)، براهین عقلی و فطرت انسانی همه ضرورت حجاب و حفظ آن را اثبات می کند و بر اساس آیات قرآنی حجاب هم برای زن و هم برای مرد است.

حجاب امری شخصی نیست بلکه پدیده‌ای اجتماعی است که ارزش انسان را بالا می‌برد و باعث آرامش در خانواده می‌شود، جامعه ای سالم و به دور از فساد، نتیجه رعایت حجاب و عفاف در جامعه است و افراد با رعایت ارزش های الهی و دستورات قرآن به کمال و سعادت می رسند.

این روزها پدید مد و مگرایی باعث شده تا زنان و دختران ما از حجاب اسلامی فاصله بگیرند و با گذری در خیابان های شهر، شاهد تردد زنان و دخترانی هستیم که با پوشش های زننده، مانتوهای جلوباز و لباس های نامناسب در سطح شهر تردد می کنند، پوششی که حتی چشم زنان را به خود جلب می کند چه برسد به مردان.

اگر سری به مانتو فروشی های سطح شهر بیندازید انواع مانتوهای جلوباز و شیشه ای در ویترین این فروشگاه ها خودنمایی می کند و فروش اینگونه مانتوها آنقدر رواج یافته که به سختی یک بانوی محجبه می تواند مانتویی مناسب و در شان خود را در فروشگاه ها پیدا کند.

اربابی یکی از فروشندگان مانتو در زاهدان در این باره می گوید: الان این مانتو ها مشتری پسند است و خوب ما هم باید جنسی بیاوریم که مشتری آن را پسندیده و خریداری کند البته سعی می کنیم برای بانوان محجبه هم اجناسی را برای فروش ارائه دهیم اما تنوع آنها محدود بوده است و مانتوهای جلو باز و نازک بازار فروش بیشتری دارد.

وی ادامه داد: این قبیل مانتوها با سرعت بیشتری به فروش می رسد و جوانان امروزی به دنبال خرید چنین اجناسی هستند و کار ما هم همین جذب مشتری است.

وی افزود: من به دنبال کسب درآمد در این اقتصاد نابه سامان هستم و رسیدگی به چرایی فروش مانتوهای نامناسب کار من نیست دستگاه های فرهنگی باید در این زمینه کار فرهنگی انجام دهند من این مانتوها را به فروش نرسانم مشتری از جای دیگر تهیه خواهد کرد.

نظارت بر صنف پوشاک باید به صورت جدی و مستمر باشد
زهرا هراتی آقایی معاون فرهنگی حوزه علمیه نرجس(س) در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: حجاب امری نیک و پسندیده است و حتی کسانی را که آن را رعایت هم نمی کنند تا حدودی از خوبی آن مطلع اند اما اینکه به آن اهمیت نمی دهند به دلیل عدم شناخت فلسفه حجاب و عدم اطلاع از اثرات و فوائد آن در زندگی شخصی و اجتماعی است.

وی افزود: پوشش یک بانوی ایرانی مسلمان باید متفاوت با پوشش یک غیرمسلمان باشد و باید به نوع لباس خود افتخار کند و نه اینکه به دنبال انواع پوشش های زننده و غربی باشد و این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد که فرهنگ سازی در این زمینه وظیفه نهادهای فرهنگی و رسانه ملی است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اهمیت فراوان مساله حجاب و همچنین نقش موثر آن در ایجاد محیطی سالم در جامعه، متاسفانه شاهد کم رنگ تر شدن این واجب الهی ، مخصوصا در دهه های اخیر هستیم، برای ترویج فرهنگ حجاب ، باید نظارت بر صنف پوشاک بصورت جدی و مستمر باشد و علاوه براین دولت باید برای برخورد با بدحجاب ها نهادی در چارچوب قوانین اسلامی مشخص کند تا با علاوه بر کار فرهنگی با افرادی که عامدانه و با اهداف خاص به ترویج بی حجابی می پردازند برخورد قانونی و محکم شود.

تولید پوشش اسلامی جذاب نیازی ضروری است

  هراتی تاکید کرد: یکی از حربه های دشمن در سال های اخیر برای برداشتن حجاب از سر بانوان مسلمان، طراحی البسه ی متنوع و جذاب است که گاه از حیث قیمت نیز نسبت به اجناس داخلی خیلی ارزان تر بوده که این امر می طلبد که اولا مسئولین مانع از ورود چنین کالاهایی شوند و همچنین خود دست به تولید پوشش های جذاب و متنوع اسلامی بزنند به گونه ایی که حس تنوع طلبی جوانان را نیز اقناع کند.

وی اذعان کرد: تبلیغاتی که معمولا برای حجاب می شود، یک سری تبلیغات کلیشه ایی و تکراری است و متناسب با نیاز مخاطب بسط و توسعه داده نشده و همچنین پاسخ گوی سوالات مخاطب در این زمینه نمی باشد و رسانه می تواند نقش مهمی در این موضوع داشته و به فرهنگ سازی در موضوع حجاب کمک فراوانی کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۷۱


ارسال