سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۱
یک کارشناس مذهبی عنوان کرد؛
امنیت و آرامش ارمغان بزرگ حجاب برای زنان مسلمان /دشمن به دنبال تسلط بر افکار نسل جوان ماست
 
مولوی سلامی گفت: زنان جامعه برای افزایش امنیت اجتماعی و دورماندن از نگاه های پلید باید حجاب اسلامی را رعایت کنند و حجاب زن سبب آرامش خود و جامعه است.
به گزارش عصرهامون، مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: حجاب و عفاف جز طبیعت بشر است و انسان از زمان پیدایش به اقتضای ذات خود به دنبال حجاب بوده است و حجاب و عفاف جز طبیعت ذاتی انسان است به شرطی که ذات انسان به واسطه عوامل محیطی فاسد نشده باشد.

وی افزود:اگرچه ممکن است فرد باحجاب نباشد اما ذات او حجاب را دوست دارد تمام احکام اسلامی از جمله حجاب و عفاف جز طبیعت بشر است به شرط اینکه طبیعت سالم انسان بماند و مبانی و ریشه این حقیقت را می توان از بطن قرآن و روایت های اصیل اسلامی به دست آورد.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: برای داشتن جامعه سالم رعایت حجاب و عفاف از غذا و خوراک برای افراد جامعه ضروری تر است حجاب و عفاف فقط مختص زن نیست زنان و مردان هر کدام به اقتضای ذات وجودی خویش باید حجاب و عفاف را رعایت کنند.


وی حجاب را سبب آرامش و امنیت زن دانست و تاکید کرد:زنان جامعه برای افزایش امنیت اجتماعی و دورماندن از نگاه های پلید باید حجاب اسلامی را رعایت کنند و حجاب زن سبب آرامش خود و جامعه است.

مولوی سلامی اذعان کرد: رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان سبب حفظ جامعه از بسیاری از خطرات خواهد شد و با حفظ حجاب کیان خانواده در معرض خطر قرار نمی‌گیرد.

این عالم اهل سنت با اشاره به نقش ماهواره ها و فضای مجازی در به انحراف کشاندن جوامع اسلامی، تصریح کرد: دشمنان با ساخت برنامه های مختلف ماهواره به دنبال شست و شوی ذهنی جوانان مسلمان و تسلط فکری و به انحراف کشاندن آنان هستند و متاسفانه بسیاری از جوانان به سبب اعتقادات سست به سمت آنان کشیده می شوند .

وی ادامه داد: اگر با این برنامه های مبتذل ماهواره ای مقابله نکنیم این برنامه ها فرزندان ما را به سوی نابودی می کشانند و جوانانی که اعتقادات دینی محکم ندارند شکار حیله های دشمن و برنامه های ماهواره می شوند.

وی نقش نهادهای فرهنگی و خانواده ها را در تربیت نسل جدیدبسیار موثر دانست و افزود:خانواده ها نقش مهمی در تربیت نسل اینده دارند اگر خانواده و نهادهای فرهنگی به دنبال ساختن اینده ای روشن برای نسل جدیدهستند میتوانند جلوی انحراف جوانان را گرفته و آنان را در این مسیر پر پیچ و خم همراهی کنند‌.

مولوی سلامی گفت: اما امروز خانواده ها و حتی نهادهای فرهنگی در این مورد کوتاهی کرده و اقدامات مفیدی برای دور کردن بچه ها از این تهاجم فرهنگی انجام نمی دهند زمینه برای مغرضان فراهم می شود تا نسل جوان را به انحراف بکشانند.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۷۴


ارسال