جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷
سرپرست سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ایجاد 190 فرصت شغلی جدید در جنوب شرق/3 طرح صنعتی و بازرگانی فردا در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود
 
محمود رضا رحمتیان گفت: سه طرح صنعتی و بازرگانی با مجموع سرمایه گذاری 2 هزار و چهارصد میلیارد ریال و اشتغالزایی 190 نیرو در سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.
محمود رضا رحمتیان، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر احیای شرکت بافت بلوچ ایرانشهر، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه اقدام به سرمایه گذاری بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال جهت بازسازی و نوسازی و اجرای طرح توسعه در این واحد تولیدی کرده است.

وی افزود: در فاز اول این پروژه، با اشتغال زایی 150 نفر، زمینه تولید چهار هزار و پانصد تن انواع نخ پنبه ای مورد نیاز کشور فراهم می شود، این پروژه فردا در سفر وزیر صمت در سیستان و بلوچستان و حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گفته این مقام مسئول، افتتاح طرح توسعه شرکت آرمان گستر نوین کنارک تولید کننده انواع قوطی فلزی کنسرو با ظرفیت سالانه 8 هزار تن و سرمایه گذاری این طرح 200 میلیارد ریال از دیگر برنامه های سفر وزیر صمت به استان است.

 رحمتیان ادامه داد: طرح بازسازی پنج انبار ذخیره کالاهای اساسی در مجتمع انبارهای مکران (طریق القدس) نیز به بهره برداری خواهد رسید که ظرفیت این انبارها 180 هزار تن و سرمایه گذاری انجام شده برای بازسازی آنها 200 میلیارد ریال است که توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران تامین شده و برای 40 نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده است.

وی خاطر نشان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر از طرح سیمان تیس با 85 درصد پیشرفت فیزیکی، طرح بزرگ فولاد مکران چابهار، و تخلیه و بارگیری کشتی های حامل کالاهای اساسی در بندر شهید بهشتی بازدید می کند و در نهایت موضوعات بخش صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه اقتصادی استان در چابهار مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۰۳


ارسال