سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
افسردگی خود را با این ویتامین درمان کنید
 
آیا می دانید چه ویتامین هایی به درمان افسردگی کمک می کنند؟ ویتامین D فواید بسیاری برای سلامتی دارد. کافی بودن سطح ویتامین D بدن که به ویتامین خورشید معروف است موجب جذب کلسیم می شود که این امر موجب قوی تر شدن استخوان ها می گردد. ویتامین D فرد را در برابر سرطان، فشار خون بالا و دیگر بیماری ها حفظ می کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از الو دکتر، ویتامین D همچنین به از بین بردن علائم افسردگی کمک می کند. اگر چه هنوز ارتباط بین ویتامین D و افسردگی به وضوح دیگر بیماری ها مشخص نشده است. افرادی که مبتلا به افسردگی شده اند سطحویتامین D  ویتامین D موجود در بدن آن ها کاهش یافته است اما بیشتر افراد در امریکا دچار کمبود این ویتامین هستند. افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند علائم افسردگی را از بین ببرد.

گزارش ها نشان می دهند که با نگه داشتن سطح ویتامین D بدن در حد کافی ممکن است که علائم افسردگی کاهش یابد. این ویتامین ممکن است که تاثیراتی داشته باشد اما به مطالعه بیشتری در مورد نحوه ی اثرگذاری آن نیاز است.

بدن شما وقتی که در برابر نور خورشید قرار می گیرد شروع به ساختن ویتامین D می کند. همچنین می توانید ویتامین D را از برخی از غذاهای خود دریافت کنید از جمله روغن کبد ماهی کاد، شیر، ساردین و تخم مرغ.

برای بیشتر افراد استفاده از مکمل ها راه سریعتری می باشد. قرار گرفتن به طور مداوم در برابر نور خورشید می تواند ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. البته، اشعه نور خورشید در تمام نقاط به دیک اندازه قوی نمی باشد.

بیشتر افراد به دلیل قرار گرفتن در ناحیه ای از کره زمین که نور خورشید به اندازه کافی دریافت نمی کنند دچار کمبود ویتامین D می باشند. تحقیقاتی که با هدف مطالعه تاثیر ویتامین  D بر کاهش علائم افسردگی صورت گرفته باشد، بسیار اندک است. بنابراین اطلاعات در این زمینه زیاد قوی نمی باشد. می توانید به طور روزانه این ویتامین را دریافت کنید.

ممکن است که از دوز بالایی استفاده کنید اما دوز متوسط آن بین 400 تا 800 IU برای هر روز می باشد این مقدار دوز توسط کلنیک مایو اعلام شده است. برخی از افراد می تواند مقدار بیشتری از این یتامین مصرف کنند بدون این که مشکلی برای آن ها ایجاد شود. اما باید بدانید که این کار را باید تحت نظر پزشک خود انجام دهید.

مسمومیت با ویتامین D امکان پذیر خواهد بود اگر مقدار زیادی از آن را برای مدت طولانی مصرف کنید. علائم مسمومیت با ویتامین D عبارت است از کاهش وزن، ضربان قلب نا منظم و تکرر ادرار.

با این وجود، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید قادر نخواهید بود که ویتامین D زیادی دریافت کنید. مسمومیت یک نگرانی محسوب می شود اگر ویتامین D مورد نیاز را از مکمل ها تامین کنید.

زعفران و افسردگی 

زعفران یک ادویه نادر می باشد که از گل Crocus sativus تهیه می شود. زعفران قرن ها است که برای تقویت دستگاه گوارش، بهبود روحیه، افزایش آرامش،کاهش درد قاعدگی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه به عنوان یک جایگزین برای درمان افسردگی محسوب می شود.

مطالعه ای در سال 2013 انجام شد و دریافتند که مکمل زعفران می تواند موجب بهبود روحیه و حال فرد شود همچنین علائم افسردگی را کاهش خواهد داد. مطالعات نشان داده اند که قبل از استفاده از زعفران به صورت گسترده و جدی برای درمان افسردگی نیاز به تحقیقات بیشتری می باشد.

برای تهیه مکمل زعفران، پرچم های گل Crocus sativus را که خشک شده است را درون کپسول بریزید. تحقیقی نشان داده است که استفاده از مکمل زعفران با دوز 30 میلی گرم در روز در درمان افسردگی موثر است. اگر مقدار زیادی زعفران مصرف کنید، ممکن است که عوارض جانبی را تجربه کنید از جمله استفراغ استفراغ، سرگیجه و تهوع.

زعفران بسیار گران قیمت است زیرا مقدار زیادی گیاه برای تهیه این ادویه نیاز است. بنابراین، مکمل های زعفران به راحتی در دسترس قرار ندارند و ممکن است که بسیار گران قیمت باشند.

کاوا کاوا 

کاوا کاوا می تواند به افرادی که از افسردگی رنج می برند کمک کند. گیاه کاوا یک درختچه بلند است که بومی جنوب اقیانوس آرام می باشد. از ریشه ان برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. کاوا می تواند احساس آرامش در افراد ایجاد کند بنابراین قرن ها از آن برای ایجاد آرامش  از بین بردن اضطراب استفاده می کنند.

کاوا به طور کلی افسردگی را درمان نخواهد کرد اما می تواند به افراد بیمار کمک کند که احساس آرامش و راحتی داشته باشند. تحقیقات نشان داده اند که مصرف زیاد کاوا نگران کننده نمی باشد اما مقدار مصرفی آن 250 میلی گرم در هر روز می باشد. ریشه گیاه کاوا را می توان به کمک آب به صورت خمیر در آورد آنگاه از برای مصارف پزشکی استفاده کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۱۰


ارسال