سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
فرمانده سپاه شهرستان زاهدان عنوان کرد؛
تداوم حضور سپاه در مقابله با ویروس کرونا/راه اندازی کارگاه های تولید ماسک در زاهدان
 
سرهنگ پاسدار خدارحم سارانی گفت: با تداوم شیوع کرونا و لزوم ادامه خدمات رسانی به مردم و مقابله با این ویروس منحوس، سپاه پاسداران کارگاه‌های تولید ماسک را در سطح استان و شهرستان زاهدان راه اندازی می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از زاهدنیوز، سرهنگ پاسدار خدارحم سارانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان در نشست مشترک مقابله با بیماری کرونا در دانشکده علوم پزشکی زاهدان، بیان کرد:سپاه پاسداران پس از شیوع کرونا در راستای عمل به وظیفه شرعی و قانونی خود در کمک به مردم وارد میدان شدو با استفاده از ظرفیت مردمی بسیج و بهره گیری از تمام توان سپاه به خدمات رسانی به مردم پرداخت.

وی افزود: با تداوم شیوع کرونا و لزوم ادامه خدمات رسانی به مردم و مقابله با این ویروس منحوس، سپاه پاسداران کارگاه‌های تولید ماسک را در سطح استان و شهرستان زاهدان راه اندازی کرده و تعداد زیادی از خواهران و برادران بسیجی به صورت گسترده در این کارگاه‌ها فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: اولین ماموریت سپاه کمک به حفظ سلامت جامعه در شرایط کنونی است نیروهای بسیج با تمام امکانات همانند گذشته در راستای مبارزه با این بیماری همراه و همیار  کادردرمانی و مردم هستند و  بنا بر نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ و وزارت بهداشت، نیروهای بهداشتی و درمانی سپاه و بسیجیان با تمام قوا وارد عمل خواهند شد.


 احمد بامری قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکت های اجتماعی نیز ضمن قدردانی از استمرار همراهی ها و همدلی های تلاشگران سپاه پاسداران، گفت : نقش سپاه در مدیریت مهار کرونا و رزمایش کمک مومنانه چشمگیر بود و سپاه و بسیج در شرایط حساس در کنار مردم و در خدمت مردم بوده اند.

وی افزود: شاخص سرایت پذیری، قدرت انتقال و آلوده سازی افراد و کنترل اپیدمی به علت تدابیر سخت گیرانه دستگاه های اجرایی و حساس سازی مردم در اسفندماه و تعطیلات نوروزی و با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی درشهر های استان وضعیت به نسبت مطلوبی داشت ؛ به طوری که بیشترین میزان کاهش در مراجعه و فوت همزمان با اجرای این طرح بوده است اما متاسفانه در حال حاضر روز به روز آمار موارد مثبت و فوت شدگان در سطح استان روبه افزایش است.

وی عنوان کرد: اعزام گروه ‌های جهادی بسیجی در سطح شهرها برای انجام اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا و روشنگری و اعلام هشدارهای مربوط به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ،رزمایش چند روزه اطلاع رسانی و حساس سازی مجدد مردم ، فعالسازی مجدد کارگاه های تولید ماسک در سطح استان را  بیانگر حضور میدانی ملموس سپاه در عرصه خدمت رسانی به مردم و بیماران است.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۱۵


ارسال