جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳
گفت و گو با بانوی نجات یافته با حجاب؛
با انتخاب حجاب گمشده وجود خویش را پیدا کردم/گوهر وجودی زن نیازمند مراقبت است
 
حجاب در سرشت فرزندان این آب و خاک نهادینه شده است با وجود هجوم بی امان فرهنگ غرب بر اعتقادات نسل جوان، بسیاری از دختران این سرزمین عفت پیشه کرده و اجازه نداده اند غفلت گوهر عفاف شان را برباید.
به گزارش عصرهامون، به نقل از زاهدنیوز،حجاب یک هدیه‌ای الهی است که خداوند به بندگان خود عطا کرده است تا در سایه‌ آن، زنان به سعادت حقیقی خود دست پیدا کنند. حجاب اثرات مختلفی بر زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی ما دارد، از این رو بی‌توجهی به مسئله‌ی حجاب هرگز به نفع فرد و جامعه نیست. حفظ حجاب در بخش خانوادگی استواری آن را در پی داشته و کانون خانواده را استحکام می‌بخشد، به طوری که رسیدن به آرامش و اطمینان قلبی و تعادل شخصیتی در پرتو حجاب محقق می‌گردد. با حفظ حجاب و پوشش مناسب دختران و زنان، بسیاری از بیماری‌های اخلاقی جنسی ریشه‌کن شده و یا کاهش می‌یابد.

اولین تأثیر حفظ و رعایت حجاب در جامعه، سلامت روحی و روانی و رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته در یک جامعه است. حجاب، آزادی اندیشه را محدود نمی کند. و شاید، به عبارتی آن را رشد می دهد حجاب، آزادی فعالیت اجتماعی را نیز محدود نمی کند چه بسیار بانوان محجبه و عفیفی که در رده های بالا و مسئولیت های مهم اجتماعی و مدارج عالی تحصیلی  حجابشان را حفظ می کنند و آزادانه نیز به فعالیت های خویش مشغولند.

دشمنان قسم خورده ایران اسلامی سالهاست که با ترفندهای مختلف و با بزک چهره زشت دنیای غرب سعی دارند جوانان و به خصوص زنان و دختران ما را به سوی فرهنگ مبتذل غربی سوق دهند و از حجاب اسلامی دور کنند چراکه کشوری که جوانان آن به بی بند و باری خو کرده و از فرهنگ اصیل اسلامی خود دور شوند دشمن به راحتی می تواند رخنه کرده و آن جامعه را نابود کند.
اما از آنجاییکه حجاب در سرشت فرزندان این آب و خاک نهادینه شده است با وجود هجوم بی امان فرهنگی غرب، بسیاری از دختران این سرزمین عفت پیشه کرده و اجازه نداده اند غفلت گوهر عفاف شان را برباید.

چادر و حجابم آرامش را به زندگیم هدیه کرد
فرشته یکی از دختران نجیبی است که به گفته خود پس از سال ها از خواب غفلت بیدار شده و با انتخاب حجاب گمشده وجود خویش را پیدا کرده است.

فرشته دراین باره به خبرنگار ما می گوید: من در خانواده ای مذهبی بزرگ شدم اما خانواده درباره پوشش من چندان سخت نمی گرفتند البته مادرم معتقد بود همین که پوششی با وقار داشته باشی من راضی هستم و من نیز تا پایان دبیرستان دختری با پوشش ساده بودم .

وی افزود: اما با ورود به دانشگاه و معاشرت با دوستان مختلف، دلم می خواست شبیه به آنان لباس بپوشم و به تدریج تغییر کردم و این تغییر صدای اعتراض خانواده ام را بلند کردچراکه آن دختر باوقار حالا به ساده پوشی قانع نبود، زمان زیادی را به آرایش و خوشگذرانی با دوستانم مشغول بودم و حتی آن طور که باید به درسم توجه نداشتم.

وی بیان کرد: پرسه در پاساژها و خرید مانتو های کوتاه و بدن نما یکی از تفریحاتم بود و البته از این وضعیت راضی و خوشحال بودم و احساس می کردم تا جوان هستم باید جلوه گری کنم و به قول خودم خوب لباس بپوشم.

فرشته ادامه داد: سال های تحصیل را همین گونه سپری کردم و انگار دیگر پوششم برای دیگران نیز عادی شده بود اما من دیگر خوشحال نبودم احساس پوچی می کردم انگار این آدمی دیگر آن فرشته سابق نبود اصلا شاید دیگر فرشته نبود.

وی اذعان کرد: از کودکی علاقه بسیاری به امام زمان(عج) داشتم و حالا در این روزها به خودم می گفتم امام زمان دیگر با تو کاری ندارد اصلا لیاقت دوست داشتن امام زمان را هم نداری، تا اینکه یک شب خواب ایشان را دیدم و در  خواب در کوچه ای تنگ و باریک سرگردان بودم و به دنبال راهی برای عبور از کوچه بودم که ایشان چادری به من داد و گفت بدون چادرت کجا می روی و آن خواب دوباره مرا بیدار کرد، باید یک تصمیم می گرفتم تصمیمی برای همه عمرم و پس از مدتی تصمیم گرفتم چادری که امام زمان در خواب به من هدیه کرده بود تا پایان عمر بر زمین نگذارم و اکنون با گذشت ده سال از ان موضوع بر عهدم پایدارم.

فرشته در پایان گفت: چادر و حجابم آرامش را به زندگیم هدیه کرد و به برکت این حجاب اکنون همسری مومن و خانواده ای خوب و دوست داشتنی دارم و این زندگی آرام و شیرین را مدیون حجابم هستم و به تمام دختران  سرزمینم توصیه می کنم برای حفظ گوهر وجود خویش، همواره حجاب خود را حفظ کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۲۸


ارسال