جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵
پس از سال ها چشم انتظاری مردم سیستان؛
خط انتقال آب شرب زهک به هیرمند به بهره برداری رسید
 
پس از سالها چشم انتظاری مردم شمال سیستان و بلوچستان خط انتقال آب شرب زهک به هیرمند به بهره برداری رسید.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ در سال های اخیر به دلیل مصرف بالای آب در تابستان و همچنین وجود یک لوله آب شرب برای مصرف مردم کل شهرستان هیرمند باعث می شد تا بسیاری از مردم از انتهای لوله نتوانند  آب برداشت کنند.

با پیگیری مردم و رسانه های منطقه سیستان لوله آب شربی که سال ها به دلیل عدم توجه مسئولین و پیمان کاران به فراموشی سپرده شده بود از ابتدای سال جاری مجددا شروع به ساخت شد.

از طرفی همچنین با توجه به افزایش جمعیت در سال های اخیر خط لوله قدیمی جوابگو همه مشترکین نبود و باعث می شد تا بسیاری از شهروندان هیرمندی نیز در مرکز این شهرستان با کمبود آب شرب مواجه شوند.

روستاهای شهر قرقری شهرستان هیرمند قبل از افتتاح این لوله در تابستان مجبور بودند تا آب شرب خود را از تانکر های آبرسان تامین کنند.

غلامحسین لکزائیان پور معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در این خصوص گفت: خط جدید انتقال آب شرب هیرمند به صورت اضطراری و آزمایشی به بهره برداری رسید.

وی افزود: این خط به طول ۳۸ کیلومتر است و آب شرب مردم شهرستان هیرمند را از محل چاهنیمه ها تامین می کند.

لکزائیان پور بیان داشت: خط لوله آب شرب جدید در کنار خط لوله قدیمی باعث خواهد شد تا برای همیشه افت فشار و قطعی آب در شهرستان هیرمند به خصوص بخش های شمالی این شهرستان را نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی این خط لوله در مرحله اول به صورت اضطراری و آزمایشی است و پس از دو ماه تلاش شبانه روزی همکارانمان محقق شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۳۸


ارسال