پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
رئیس اداره مدیریت بحران، پدافند غیر عامل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری
 
سالم دهقانی از برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق ناشی از نشت مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری خبر داد.
به گزارش عصرهامون، سالم دهقانی؛ رئیس اداره مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: به منظور افزایش آمادگی در شرایط اضطرار و ارتقاء توان عملیاتی آتش نشانی بندر چابهار، مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتغال در حین سوختگیری تجهیزات بندری در بندر شهید بهشتی برگزار شد.

وی افزود: این مانور با هدف بررسی توان و نقاط ضعف و قوت نیروهای آتش نشانی و اپراتور راهبری اسکله و هماهنگی تیم های امداد و نجات در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی برگزار شد.

این مقام مسئول با مطلوب ارزیابی کردن هماهنگی و آمادگی تیم های امدادی و اطفائی شرکت کننده تصریح کرد: این مانور با استفاده دو دستگاه خودرو اطفائی سنگین، یکدستگاه خودرو اطفائی سبک، خودروی امداد و نجات و شناور نجات با حضور ۱۴ نیروی آتش نشان، ۲ نفر امدادگر اورژانس، پرسنل شناور نجات، یگان حفاظت و حراست طبق برنامه ریزی و سناریوی از پیش تعیین شده بصورت موفقیت آمیز و بدون هیچ گونه خسارتی برگزار شد.

دهقانی خاطرنشان کرد: بر پایه رسالت کار آتش نشانی که نجات جان انسان ها، اموال و سرمایه های ملی و توجه به حفظ مسائل زیست محیطی است، ارتقاء توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی، سرعت عمل و هماهنگی در عملیات مستلزم آمادگی هر چه بیشتر آتش نشانان و نیروهای امدادی است که بر این اساس مانورها و دوره های آموزشی بصورت تئوری و عملی برگزار می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۴۲


ارسال