سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
در ایستگاه پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" و در راستای اجرای تاکیدات رهبر معظم انقلاب انجام شد :
افتتاح 5900 میلیارد تومان پروژه پیشران صنعتی و معدنی در ایستگاه پنجم پویش ملی «تولید، تداوم امید»/فاز اول ریسندگی بافت بلوچ به بهره‌برداری رس
 
طرح احیای مجدد کارخانه تولید نخ پنبه‌ای بافت بلوچ ایرانشهر با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت ویدئو کنفرانسی و با دستور ریاست محترم جمهوری در این شهرستان افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ سه طرح مهم صنعتی و تجاری در سیستان و بلوچستان به دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار و تعدادی دیگر از مسئولان این استان تحت عنوان طرح‌های هفته پنجم پویش ملی «تولید، تداوم امید» افتتاح شد.


گفتنی است در این مراسم واحد نساجی کارخانه بزرگ بافت بلوچ ایرانشهر،  انبارهای ۲۵۰ هزار تنی طریق القدس چابهار و توسعه کارخانه ساخت قوطی کنسرو در کنارک به طور همزمان با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.


حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت در این حاشیه مراسم در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: دولت برای توسعه سواحل مکران و بندر چابهار عزم جدی دارد و همین اقدامات ظرفیت‌های پهلوگیری کشتی‌ها را در این بندر افزایش داده است.


وی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال حدود ۱۰۰ هزار تن بیشتر از کل سال گذشته عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار انجام شده است، افزود: هدف از اجرای این طرح‌های مهم تبدیل بندر چابهار به یک بندر استراتژیک و سومین قطب بندری جنوب کشور است.


مدرس خیابانی با اشاره به اینکه پهلوگیری کشتی‌ها در بندر چابهار در سال ۹۸ حدود دو برابر سال قبل از آن بوده است، گفت: سال گذشته تلاش کردیم بیشتر کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بندر چابهار پهلوگیری کنند که برای همین منظور انبارهای طریق القدس چابهار نوسازی و بهسازی شد.


وی با اشاره به افتتاح انبارهای ۲۵۰ تنی طریق القدس در بندر چابهار گفت: طرح ۱۰۰ هزار تنی مخازن روغن نیز در دست ساخت است که با راه اندازی آن کشتی‌های حامل کالای اساسی روغن نیز قابلیت پهلوگیری در این بندر را خواهند داشت.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۵۳


ارسال