چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان:
شناور های صیادی لانگ لاین در چابهار مورد بررسی قرار گرفت/ الگوی توسعه صید پایدار با روش صید لانگ لاین
 
محمد رضا دائمی با اشاره یه تشکیل کار گروه جهت بررسی وضعیت و بازدید از شناور های صیادی لانگ لاین در چابهار گفت: روش صید لانگ لاین از روشهای مناسب صید بر مبنای الگوی توسعه صید پایدار است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، محمد رضا دائمی؛ سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان در جلسه تشکیل کار گروه بازدید از شناورهای صیادی لانگ لاین بیان کرد: با توجه به اینکه در فصل مونسون و تعطیلی عملیات دریاروی و صید قرار داریم کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت صید، یگان حفاظت از منابع آبزیان، شیلات شهرستان، بازرسی و حراست اداره کل تشکیل شود.
 
وی افزود: هدف از تشکیل این کارگروه بازدید از آخرین وضعیت شناورهای صیادی کلاس لنچ با روش صید لانگ لاین می باشد که در سالهای  97و98 برای آنها موافقت اصولی صادر شده و آماده دریاروی در شروع فصل آتی صید هستند.
 
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات تصریح کرد: از اهداف صدور موافقت اصولی این شناورها جایگزین برای اصلاح روش صید از گوشگیر به لانگ لاین و نوسازی ناوگان صیادی سیستان و بلوچستان است.
 
وی ادامه داد: در این روش کیفیت صید بالا است و ماهی بصورت زنده و تازه بدست مصرف کننده و کارخانجات و واحد‌های تولیدی می‌رسد.
 
دائمی گفت: در این راستا کارگروه مورد نظر ظرف مدت 10روز از تاریخ 21 تیرماه 99 تعداد 76 فروند شناور را مورد بازدید و بررسی قرار خواهند داد.
 
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات خاطرنشان کرد: صنعت ماهی در جنوب سیستان و بلوچستان بسیار پر رونق است به طوری که چابهار و کنارک رتبه برتر صید کشور را به خود اختصاص داده اند و صیادان باید همه روش‌های ماهی گیری را آموخته باشند.
 
 روش هاي صيد قلاب از جمله روش صيد رشته قلاب طويل (لانگ لاين) از جمله روشهاي صيد انتخابي محسوب مي شود كه مورد توصيه سازمانهاي بين المللي مثل سازمان خوار و بار كشاورزي جهاني (فائو) و كميسيون تون ماهيان اقيانوس هند بوده که ضمن انجام صید انتخابی و کاهش صید ضمنی، منجر به حفظ كيفيت و ارتقاء ارزش افزوده محصولات صيد شده مي شود و باعث بهبود منافع بهره برداران و افزايش توجيه اقتصادي فعاليت خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۶۹


ارسال