شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵
استاندار سیستان و‌ بلوچستان:
توسعه سواحل مکران؛ عزم جدی دولت برای رونق اقتصادی جنوب شرق کشور
 
احمدعلی موهبتی گفت: سواحل مکران به فرمایش مقام معظم رهبری، گنج پنهان است و جایگاه بندر چابهار در این سواحل بسیار برجسته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، احمدعلی موهبتی؛ استاندار سیستان و‌ بلوچستان در نشست با معاونین استانداری ‌و دبیر ستاد استانی توسعه سواحل مکران در فرمانداری چابهار، بیان کرد: جایگاه منحصر به فرد مکران در دستیابی به توسعه پایدار مناطق جنوب و شرق کشور از اهمیت بالایی قرار دارد.

وی افزود: توسعه سواحل مکران از تاکیدات مقام معظم رهبری و از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت است.

استاندار سیستان و‌ بلوچستان ادامه داد: همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها موظف به همکاری و تعامل با برنامه‌های این ستاد هستند.

وی پیگیری جدی برای تسریع در روند اجرای برنامه های ستاد توسعه سواحل مکران را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها، شرکت ها و نهادهای استان باید با هماهنگی معاونین و‌ دبیر ستاد؛ همه امکانات و توان خود را برای پیشبرد اهداف این ستاد در اختیار قرار دهند.

موهبتی گفت: سواحل دریای عمان گنج پنهان است و واردات کالاهای اساسی کشور از این نقطه آغاز می‌شود بیش‌از یک میلیارد دلار توسط دولت برای توسعه بندر شهید بهشتی سرمایه گذاری شده است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۳۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تکمیل این خط ریلی اعتبار در نظر گرفته شده که چند روز گذشته عملیات ریل گذاری خط زاهدان - چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۷۶


ارسال