شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان؛
سهم بیش‌از 20 هزار میلیاردی سیستان و بلوچستان از بودجه کشور/امسال 147میلیارد اعتبار برای راه‌ های روستایی تخصیص یافت
 
مهرداد عرب اول گفت: ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان سهم این استان از بودجه امسال بوده که به لحاظ میزان و اعتبار بین ۳۱ استان، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
به گزارش عصرهامون، مهرداد عرب اول رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان صبح امروز در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان نیکشهر که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد، بیان کرد: سهم اعتبارات عمرانی ۳۱ استان کشور حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۳.۶ درصد کل اعتبار می‌شود.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان به لحاظ میزان و اعتبار بعد از خوزستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده ادامه داد: این استان با وسعتی معادل ۹ استان باید این مبلغ را در آن تقسیم و توزیع کنیم و به واسطه آن شاخص‌ها هم ارتقا پیدا کند که کار بسیار سختی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سیاستگذاری ما در تقسیم و توزیع اعتبارات در سال ۹۹ بر مبنای خروجی مطالعات آمایش است که در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش به تصویب رسیده و قطعی شده و جزو مطالعات برتر کشور هم محسوب می‌شود.

 وی با بیان اینکه چهار فصل راه، منابع آب، انرژی و عمران شهری و روستایی جزو پیشران‌های توسعه سیستان و بلوچستان بر اساس مطالعات آمایش سرزمین است افزود: توزیع اعتبار در این استان به گونه‌ای انجام شده که این چهار فصل تقویت شوند، البته این به معنای نادیده گرفتن سایر فصول نیست.

عرب اول تصریح کرد: درحوزه ردیف متوازن در سالجاری ۵۰ درصد این ردیف در اختیار ما و ۵۰ درصد ملی است که این موضوع باعث شد اختیارات شورای برنامه‌ریزی محدودتر و حدود ۳۳۰ میلیارد تومان در قالب اصلاح درصد از اختیارمان خارج شود.

وی با بیان اینکه از اعتبارات امسال در ردیف استانی ۷۱ درصد، ردیف متوازن ۲۰ درصد و حوزه راه‌های روستایی ۳۶ درصد تا این لحظه تخصیص اعتبار داشتیم اذعان کرد: امسال برای اولین بار ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار راه‌ های روستایی در جدول استانی قرار گرفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۸۳ میلیارد تومان اخیرا بابت بازسازی راه‌های روستایی خسارت دیده از سیل به این استان ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه سند سواحل مکران نیز ابلاغ شده، تصریح کرد: این سند هشت ماده دارد که ماده ۶ آن ۱۲ فعالیت پیشرو در توسعه سواحل مکران را معرفی کرده است.

عرب اول افزود: ۲ هفته قبل ۱۸۳ میلیارد تومان از محل سواحل مکران به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد که ۱۵۷ میلیارد تومان آن مربوط به حوزه راه است.

وی اذعان کرد: این سند بالا دستی منطقه‌ای است که حوزه کرانه و پسکرانه را پوشش می‌دهد و توزیع اعتبارات برای پروژه‌های این حوزه با اتکا به این سند خواهد بود.

عرب اول با بیان اینکه تعهد سیستان و بلوچستان به سازمان برنامه و بودجه کشور اتمام ۵۹ پروژه تا پایان سال است تصریح کرد: تامین اعتبار بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان و تخصیص ۱۰۰ درصدی آن از سوی سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۸۰


ارسال