دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۴
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
لزوم توجه به حجاب و پوشش اسلامی/نقشه استکبار نابودی بنیان خانواده است
 
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر ضرورت حفظ حجاب اسلامی در جامعه، نابودی بنیان خانواده با هدف قرار دادن زنان و دختران کشور را نقشه استکبار جهانی دانستند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام سهیل اسفندیاری؛ امام جمعه موقت شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به اینکه پیامبر اعظم(ص) نصیحت هایی را به ابوذر کرد، افزود: اولین نصیحت نداشتن حرص و طمع، حسرت به اموال مادی دنیای دیگران است زیرا حسادت قلب انسان را به تاریکی می کشاند و روح آدمی روز به روز خدشه دار می شود.
 
وی ادامه داد: به بالا دست خود نگاه نکنید که بقیه افراد چه اموال و ثروتی در زندگی دارند و باید به هر آن چیزی که در دنیا داریم قانع باشیم.
 
امام جمعه موقت تصریح کرد: صله رحم داشتن با اقوام و فامیل یکی از کارهای مهم و واجب برای هر مسلمان است حتی با یک سلام کردن، پس سعی و تلاش کنید تا ارتباط داشتن با دوستان و اقوام را همیشه داشته باشید.
 
وی گفت: سومین نصیحتی که پیامبر به ابوذر کرد براین گونه بود که فقرا را دوست داشته باش، فقیری که با آبرو است صورتشو با سیلی سرخ نگه میدارد ولی برای برآورده کردن خواسته ها و اجابتش دست جلوی کسی دراز نمی کند و این افراد با آبرو و دیندار هستند
 
 حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به ۲۱ تیرماه تهاجم به مسجد گوهر شاد و نامگذاری روز عفاف و حجاب اظهار کرد: در زمانی که رضاخان با تقلید از کشور ترکیه قصد اجرای این سیاست در ایران را داشت، مردم اعتراض کردند و بعد از تجمع در مسجد گوهر شاد به دستور رضاخان به رگبار بسته شده و کشته شدند.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مواجه با تهاجم فرهنگی دشمن اذعان کرد: تهاجم فرهنگی و نبود حجاب در جامعه در حال رواج است و سیاست امروز دشمن برای ضربه زدن به آرمانهای انقلاب و اسلام اجرای طرح آندلس اسپانیا برای مردم ایران است به گونه ای که بد حجابی خیلی به مراتب از بی حجابی مضرتر است.
 
امام جمعه موقت چابهار با اشاره به صحبت شهید مطهری بیان کرد: اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات نسبت به ما بسیار متمدن تر هستند و این تفکر باعت می شود روح و تن انقلاب ما به خطر بیفتد.
 
وی تاکید کرد: زنان و همسران شهید که همیشه در حال رواج حجاب هستند مایه افتخار انقلاب و ایران هستند و باید پس از اهل بیت (ع) و شهدا، الگو مناسبی برای جوانان به ویژه دختران سرزمین ما باشند.
 
حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه اهل تعامل وصلح و گفتگو با همه کشورها بوده است.
 
وی خاطر نشان کرد: وقتی در سالروز انعقاد قراردادی مثل برجام که کمترین و کوچکترین نفعی و عایدی برای ایران انجام نشده است و سردار بزرگ کشورمان را شهید کردند چطور می توانند از تعامل حرف بزنند.
 
خطیب نماز جمعه چابهار با اشاره به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین در استان و شهرستان چابهار گفت: ما باید بیشتر از قبل در مقابل با این ویروس خطرناک و مهلک مراقبت و پیگیری کنیم و همه ملزم به رعایت پروتکل های بیشتر نظیر ماسک زدن، عدم برگزاری مراسم و عدم تجمع در اماکن عمومی هستیم.
 
وی با بیان اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت که افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: بی‌توجهی برخی از مردم به دستورهای بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به اوایل شیوع ویروس کمتر شده است و این باعث افزایش مبتلایان و مرگ و میر در کشور را در پی داشته و همچنان بهترین توصیه به مردم ماسک زدن و شست و شوی مرتب ها است که قطعا با رعایت این موارد بهداشتی می توانیم علاوه بر حفظ سلامت جامعه، همراه و هم قدم سفیدپوشان جامعه سلامت باشیم.


 وحدت مردم و مسئولین دشمن را نا امید می کند

حجت الاسلام محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: اگر بخواهیم جامعه امن و سالم داشته باشیم باید از تهمت هایی که در جامعه رواج دارد جلوگیری کنیم بدون سند و مدرک نباید با آبروی کسی در جامعه بازی کرد.

وی افزود: امروز زنان ما با حجاب اسلامی خود به جهاد و مبارزه با آمریکا و می‌روند، به طور کلی حجاب اسلامی همان مبارزه با استکبار جهانی است.

امام جمعه بنجار تصریح کرد: زن همانند صدف و‌گوهر ارزشمندی است که باید آن را از گزند نگاه های نامحرمان به وسیله حجاب اسلامی حفظ کرد.

حجت الاسلام والمسلمین پارسا بیان کرد: از بزرگترین و موفق ترین تصمیماتی که مجلس خبرگان تا به امروز آن را به تصویب رسانده است انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد: انتخابی که توانست با رهبری ایشان انقلاب در مسیر درست قرار گیرد به طوری که حتی در کنار کاخ سفید در آمریکا مردم از انقلاب اسلامی دفاع می کردند.

وی خاطرنشان کرد: نهاد های همانند بهزیستی نیز معیشت خانواده ها را در نظر داشته باشند و کمک های خود را با توجه به وضعیت اقتصادی امروز تداوم بخشد.

امام جمعه شهر بنجار تصریح کرد: دست شورای نگهبان باید برای تایید صلاحیت ها باز باشد، بسیاری از افراد نمایندگی را شغل حساب می کنند و دنبال اهداف قومی و قبیله ای خود هستند در حالی که نمایندگی یک وظیفه است.

وی بیان داشت: تشکر ویژه‌ای از نمایندگان سیستان داریم که با اتحاد و همدلی به دنبال منافع مردم سیستان هستند.

خطیب جمعه بنجار گفت: با اتحاد مردم و مسئولین می توانیم و بسیاری از مشکلات منطقه را مرتفع کنیم و همچنین دشمن را نا امید تر از قبل سازیم.

اجرای برنامه حجاب اسلامی نیازمند برنامه‌های ویژه ای است

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب، گفت: پوشش در واقع، نعمتي است كه خداوند به زن عطا فرموده تا عظمت و حرمت او با قرار گرفتن در هاله‌اي از عفاف حفظ شود.

امام جمعه دلگان عنوان کرد: حفظ حرمت و رعايت حجاب و عفاف، تنها وظيفه‌ي زن نيست، بلكه آقایان نيز، ملزم به رعايت دستورهاي شرع مقدس اسلام است.

وی ادامه داد: حجاب و عفاف از جمله احکام اسلام و ضروریات دین است که سیاست گذاران اجتماعی در جوامع اسلامی باید برای اجرای آن برنامه ریزی ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری بیان کرد: جهت نهادینه سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه توانایی ها، اختیارات و امکانات موجود در نهادهای کشور بهره گرفته شود.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: دشمن از طریق فضای مجازی و ماهواره ها به دنبال ضربه زدن به حجاب و پوشش مسلمانان است و در این راه از هیچ کوششی هم کوتاهی نخواهد کرد.

کشف حجاب؛ یکی از جنایات بزرگ رژیم طاغوت است

محمد تقی افضلی تبار، امام جمعه موقت اهل تشیع در خطبه های نماز جمعه این هفته در ایرانشهر بیان کرد: یکی از مباحث مهم و حائز اهمیت در اسلام مسئله حجاب است. دشمنان اسلام با برنامه ریزی های مختلف به دنبال ترویج بدحجابی و بی حجابی در جامعه هستند تا به هر طریق ممکن به این هدف شوم خود برسند.

وی افزود: ۲۱ تیر سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی است. پس از آن که زمزمه شوم نقشه ننگین رضاخان برای به تاراج دادن ارزش‏‌های دینی در قالب کشف حجاب به مردم رسید، اعتراضات سراسری، کشور را فرا گرفت؛ سخنرانی‌های علما و مجتهدان از جمله علمای مشهد ناکام ماند تا این که جمع زیادی از معترضین در مسجد گوهرشاد مشهد متحصن شدند و شعار‌های ضد سلطنت و ضد حجاب زدایی سر دادند و مسجد، یکپارچه سرود مقاومت سر می‏‌داد.

امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: قوای دولتی که مقاومت مردم را دیدند به دستور رضاخان به اجتماع آنان یورش بردند و در کشتاری خونین و وحشیانه، هزاران نفر را کشتند و به خاک و خون کشیدند و بی شماری این تعداد به نحوی بود که بنا بر مشاهدات تاریخی، کامیون‌‏های بسیاری، اجساد مبارزان را که جز سلاح ایمان و شهادت، سلاح دیگری نداشتند، جابه‏ جا کردند.

وی اضافه کرد: این فاجعه هولناک، سرکوب شد، اما یاد حماسه خونین این نهضت اسلامی و برخاسته از باور‌های ارزشی مردم، برای همیشه در تاریخ مبارزات اسلامی ملت ما باقی ماند.

افضلی تبار در ادامه عنوان کرد: روز کشف حجاب باید برای همیشه بین ما زنده بماند و جنایت های دشمنان اسلام در طول تاریخ یادآوری شود.

وی عنوان کرد: در بیست و سوم تیر ماه سال ۱۳۶۲ نخستین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور نمایندگان منتخب مردم و مقامات ارشد سیاسی ایران گشایش یافت که هر ۸ یک بار از بین علما، مجتهدین و جامع روحانیت مجتهدینی انتخاب می شوند که در کارها به رهبری کمک و به آنان نظارت داشته باشند.

این خطیب جمعه خاطر نشان کرد: بعد از رحلت امام راحل رهبری به موقع و به جا انتخاب شد که پس از ۳۰ سال سکاندار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله می باشد که امیدواریم که پرچم اسلام بعد از ایشان به دست صاحب اصلی امام زمان(عج) برسد.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم باید اصول بهداشتی را در زمینه پیشگیری این بیماری رعایت کنند.

امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر گفت: فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از جمله موارد مهمی می باشد که باید مردم رعایت کنند.

وی اذعان کرد: با وجود ویروس کرونا بسیاری از کشورها که ادعای ابرقدرتی داشتند اکنون می دانند که بسیار ضعیف هستند و تنها قدرتمند خداوند متعال است.

اروپا و امریکا دچار درهم ریختگی شده اند

حجت الاسلام و السملمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان  سراوان با اشاره به اینکه باید برای تحقق شعار سال همه تلاش کنند، بیان کرد: از ابتدای سال با مهمان ناخوانده بیماری کرونا مواجه بوده ایم که همگرایی و همدلی مسئولین و مردم بهترین تصاویر اخلاقی و انسانی به نمایش گذاشته شد که از این مجاهدت به عنوان یک تجربه برای محقق شدن شعار سال استفاده شود.

 وی با توجه به اینکه باید با همدلی و همگرایی به سمت تحقق شعار سال حرکت کرد، افزود:  در خرداد ماه مجلس شورای اسلامی با ترکیب جوان و آرایش انقلابی، حزب اللهی و تحول خواه ایجاد شد که به ذائقه دشمنان انقلاب و استکبار خوش  نیامد و همجمه های سنگینی را روا داشت اما مجلس یازدهم نیز باید با وضع قوانین و رسالت ذاتی خود در راستای محقق شدن جهش تولید گام بردارد.

 امام جمعه شهرستان سراوان نیز در ادامه  خطاب به نماینده مردم حوزه انتخابی سراوان توصیه کرد تا با همراهی دیگر نمایندگان تلاش کند تا شاهد تحول در راستای شعار سال در شهرستان سراوان باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری گفت: از سوی دیگر عملکرد خوب، عدالت محور و فساد ستیزانه قوه قضاییه و حمایت از تولید و کارآفرینی موجب فراهم شدن بستر مناسب برای شتاب بخشی در حوزه تولید شده است.

وی  با اشاره ادامه شکست های راهبردی آمریکا در منطقه، اذعان کرد:  امریکا در یمن، لبنان و عراق تلاش کرد تا به مقاومت ضربه وارد کند  در حال حاضر توان مقابله با گروه های مقاومت را در یمن و دیگر کشورها ندارند.

امام جمعه شهرستان سراوان شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی در داخل و هم در باب معامله قرن برای آنها دردناک بود که نشان از قوت، قدرت و عظمت نظام اسلامی  دارد که سیاست های کلیدی و راهبردی آنها نقش بر آب شده است.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه اروپا و امریکا در حال حاضر دچار درهم ریختگی شده اند، خاطر نشان کرد:  پس از بحران کرونا و ایجاد جنبش ها و تظاهرات در آمریکا، ضعف سران کفر به جهانیان نشان داده شد.

 وی تصریح کرد: پلیدی و نحس بودن و انحراف آل سعود و وهابیت با اهانت به مرجع بزرگ شیعه  در عراق که با هدف اختلاف میان شیعه و سنی بود به نمایش گذاشته شد چرا که عربستان سعودی دلارهای زیادی را در این کشور هزینه کرد اما امروز مشاهده می شود که یک دولت شیعه وحدت آفرین روی کار آمده است که در کنار موجب بیرون راندن گروه های افراطی از عراق و شکل گیری حشدالشعبی به عنوان یک قدرت مقاومت شده است. انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۸۴


ارسال