جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:
تهاجم فرهنگی دشمن تیری مهلک به عفاف و حجاب جوانان ما/ مدعیان تعامل و صلح خود عامل جنگ و نفاق هستند
 
حجت الاسلام سهیل اسفندیاری گفت: تهاجم فرهنگی و نبود حجاب در جامعه در حال رواج است و سیاست امروز دشمن برای ضربه زدن به آرمانهای انقلاب و اسلام اجرای طرح آندلس اسپانیا برای مردم ایران است.
به گزارش  عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام سهیل اسفندیاری؛ امام جمعه موقت شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به اینکه پیامبر اعظم(ص) نصیحت هایی را به ابوذر کرد، افزود: اولین نصیحت نداشتن حرص و طمع، حسرت به اموال مادی دنیای دیگران است زیرا حسادت قلب انسان را به تاریکی می کشاند و روح آدمی روز به روز خدشه دار می شود.
 
وی ادامه داد: به بالا دست خود نگاه نکنید که بقیه افراد چه اموال و ثروتی در زندگی دارند و باید به هر آن چیزی که در دنیا داریم قانع باشیم.
 
امام جمعه موقت تصریح کرد: صله رحم داشتن با اقوام و فامیل یکی از کارهای مهم و واجب برای هر مسلمان است حتی با یک سلام کردن، پس سعی و تلاش کنید تا ارتباط داشتن با دوستان و اقوام را همیشه داشته باشید.
 
وی گفت: سومین نصیحتی که پیامبر به ابوذر کرد براین گونه بود که فقرا را دوست داشته باش، فقیری که با آبرو است صورتشو با سیلی سرخ نگه میدارد ولی برای برآورده کردن خواسته ها و اجابتش دست جلوی کسی دراز نمی کند و این افراد با آبرو و دیندار هستند
 
 حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به ۲۱ تیرماه تهاجم به مسجد گوهر شاد و نامگذاری روز عفاف و حجاب اظهار کرد: در زمانی که رضاخان با تقلید از کشور ترکیه قصد اجرای این سیاست در ایران را داشت، مردم اعتراض کردند و بعد از تجمع در مسجد گوهر شاد به دستور رضاخان به رگبار بسته شده و کشته شدند.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مواجه با تهاجم فرهنگی دشمن اذعان کرد: تهاجم فرهنگی و نبود حجاب در جامعه در حال رواج است و سیاست امروز دشمن برای ضربه زدن به آرمانهای انقلاب و اسلام اجرای طرح آندلس اسپانیا برای مردم ایران است به گونه ای که بد حجابی خیلی به مراتب از بی حجابی مضرتر است.
 
امام جمعه موقت چابهار با اشاره به صحبت شهید مطهری بیان کرد: اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات نسبت به ما بسیار متمدن تر هستند و این تفکر باعت می شود روح و تن انقلاب ما به خطر بیفتد.
 
وی تاکید کرد: زنان و همسران شهید که همیشه در حال رواج حجاب هستند مایه افتخار انقلاب و ایران هستند و باید پس از اهل بیت (ع) و شهدا، الگو مناسبی برای جوانان به ویژه دختران سرزمین ما باشند.
 
حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه اهل تعامل وصلح و گفتگو با همه کشورها بوده است.
 
وی خاطر نشان کرد: وقتی در سالروز انعقاد قراردادی مثل برجام که کمترین و کوچکترین نفعی و عایدی برای ایران انجام نشده است و سردار بزرگ کشورمان را شهید کردند چطور می توانند از تعامل حرف بزنند.
 
خطیب نماز جمعه چابهار با اشاره به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین در استان و شهرستان چابهار گفت: ما باید بیشتر از قبل در مقابل با این ویروس خطرناک و مهلک مراقبت و پیگیری کنیم و همه ملزم به رعایت پروتکل های بیشتر نظیر ماسک زدن، عدم برگزاری مراسم و عدم تجمع در اماکن عمومی هستیم.
 
وی با بیان اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت که افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: بی‌توجهی برخی از مردم به دستورهای بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به اوایل شیوع ویروس کمتر شده است و این باعث افزایش مبتلایان و مرگ و میر در کشور را در پی داشته و همچنان بهترین توصیه به مردم ماسک زدن و شست و شوی مرتب ها است که قطعا با رعایت این موارد بهداشتی می توانیم علاوه بر حفظ سلامت جامعه، همراه و هم قدم سفیدپوشان جامعه سلامت باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۹۸۹


ارسال