يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:
دستگاه پیشرفته آفرزیس، جدا کننده پلاسما خون راه اندازی شد
 
محمد مهران امینی فرد از راه اندازی دستگاه پیشرفته آفرزیس، جدا کننده پلاسمای خون بیماران در بیمارستان خاتم الانبیا ء(ص) ایرانشهر خبر داد.
به گزارش عصرهامون محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: دستگاه آفرزیس دستگاهی مختص جدا کردن پلاسمای خون است که نقش مهمی در درمان بیماران خصوصا کرونایی ها دارد.

وی در ادامه افزود: همچنین از دستگاه آفرزیس می توان برای درمان مادران بارداری که دچار اختلالات خونی و میاسنتی گراویس هستند؛ استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: با توجه به نیاز مبرم شهروندان جنوب استان سیستان و بلوچستان به خدمات درمانی ذکر شده، دستگاه آفرزیس خریداری و در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) ایرانشهر مستقر شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: پیش از این خدمات درمانی توسط دستگاه آفرزیس در زاهدان یا کرمان ارائه می شده است که باخرید و راه اندازی این وسیله در بیمارستان ایرانشهر علاوه بر کاهش وقت و هزینه درمان، شاهد تسریع و تسهیل در خدمات رسانی به بیماران نیازمند خواهیم بود و از اعزام بیماران به سایر مراکز درمانی نیز پیشگیری خواهد شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۱۳


ارسال