يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
پیشنهادات اداره بنادر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صمت مطرح شد؛
افزایش و تداوم ترافیک بار و کالا از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ توسعه پایدار بر پایه اقتصاد دریا محور محقق می شود
 
در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صمت در بندر شهید بهشتی چابهار راهکارهای پیشنهادی بندر چابهار در جهت افزایش ترافیک بار و کالا و رونق تجارت عنوان شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اختصاص  ۲۰ درصد سهم استان سیستان و بلوچستان و استان های همجوار از واردات کالاهای اساسی گفت: با قرارگیری استان در مسیر بار و کالا و استمرار جریان کالا عملا این استان در مسیر ترافیک بار و کالا و رونق تجارت با  ایجاد کارخانجات فرآوری و پردازش کالا قرار میگیرد.

آقایی با بیان اینکه پیش بینی می شود میزان تخلیه  و بارگیری کالا تا انتهای امسال  به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن افزایش یابد راهکارهای پیشنهادی بندر چابهار را در جهت افزایش سهم بار و کالا و قرارگیری محور شرق در مسیر ترافیک بار و کالا را در سه موضوع مطرح کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: استمرار توزیع تخلیه کالای اساسی بین بنادر کشور و اختصاص ۲۰ درصد کالاهای اساسی به بندر چابهار از ۷ درصد فعلی به ۲۰ درصد، حذف یا تخفیف عوارض صادرات مواد معدنی و کالاهای ساختمانی از طریق بندر چابهار محقق شود.

وی ادامه داد: تسری تخصیص ۲۵ درصد سود بازرگانی به تمام گروه های کالایی وارده از طریق بندر چابهار که مدنظر است با خارج شدن پنج گروه از استثنایات مشتمل بر آن، برای انتفاع و بهره مندی جامعه محلی و تاثیر بر کسب و کار محلی که عبارتند از: (حداقل پنج گروه کالاهای پرتکرار وارداتی) شامل کالاهای اساسی مانند برنج، انواع لوازم خانگی، لوازم یدکی، انواع آهن آلات و شمش آهن، مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها انجام شود.

از راهکارهای بندر چابهار برای توسعه پایدار و بر پایه اقتصاد دریامحور است که با پیگیری و حساسیت و اهمیت به بندر چابهار، مبانی خیر و توسعه در استان و محور شرق محقق شود.

در نشست تخصصی با حضور حسین مدرس خیابانی؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، یزدان سیف؛ مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، معین الدین سعیدی نماینده مجلس و جمعی از مدیران کل استانی، پیشنهادات به منظور افزایش و تداوم ترافیک بار و کالا از طریق بندر شهید بهشتی چابهار مطرح شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۴۵


ارسال