يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
با وجود شیوع موج دوم کرونا در سیستان و بلوچستان؛
فشار اقتصادی کرونا بر شهروندان مناطق روستایی/بسیاری از مردم توان خرید ماسک ندارند
 
با وجود شیوع موج کرونا در سیستان و بلوچستان بسیاری از مردم فقیر مناطق روستایی این استان توان خرید ماسک و مواد ضد عفونی را ندارند که این موضوع موجب گسترش بیشتر بیماری در جامعه شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ با روند شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از استان ها به حالت قرمز و یا هشدار در آمده اند که این موضوع اهمیت رعایت توصیه های بهداشتی را نزد مردم بیشتر می کند.

در همین رابطه بسیاری از مردم از عدم توانایی خرید ماسک می گویند، آنها برای خرید هر ماسک باید چیزی حدود 2 هزار تومان هزینه کنند که اکثر مردم شمال سیستان و بلوچستان این هزینه را نمی توانند پرداخت کنند.

شهروندان توان خرید ماسک ندارند

شهرکی یکی از شهروندان در این خصوص می گوید: اگر روزانه فقط یک عدد ماسک استفاده کنم باید 60هزار تومان در ماه هزینه شود که این رقم می تواند به تهیه نان و سایر اقلام مورد نیاز خانواده در روز پرداخته شود، بسیاری از مردم با یارانه زندگی می کنند و نمی توانند از پس هزینه های بهداشت و درمان بر آیند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تدبیری شود و در اختیار خانواده هایی که برای تهیه ماسک با مشکل رو به رو هستند ماسک رایگان قرار دهند، ما هم نیز در جامعه بدون ماسک حضور نخواهیم یافت.

این شهروند سیستانی با تاکید بر اینکه ریه مردم سیستان توان کرونا ندارد، ادامه داد: ما سالهاست با خاک و بادهای 120 روزه زندگی کرده و ریه های مردم منطقه نابود شده است واقعا اگر تهیه ماسک ساده بود هیچ گاه با جان خود بازی نمی کردیم.

ماسک های خانگی نجات بخش شهروندان از کرونا

دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در این خصوص گفت: ماسک حتما لازم نیست از داروخانه ها تهیه شود، گاهی خود افراد با پارچه می توانند آن را در خانه تهیه کنند.

وی افزود: ماسک مهمترین وسیله در برابر پیشگیری از ویروس کرونا است، لذا شهروندان باید توجه داشته باشند که بدون ماسک در بیرون از منزل حضور پیدا نکنند.

میرزایی بیان داشت: شهروندان توجه داشته باشند که در صورت امکان از خانه بیرون نروند و اگر برای کار یا فعالیت های روزانه مجبور به خروج از منزل هستند رعاین فاصله یک متر و نیم تا دو متر را با سایر افراد حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین حتما از ماسک استفاده کنند و پس از هر بار تماس با چیزی دست ها را مرتب به مدت ۳۰ ثانیه بشویند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۴۹


ارسال