يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
در نشست خبری ویژه هفته «عفاف و حجاب» مطرح شد؛
برنامه های سازمان بسیج زنان برای هفته «عفاف و حجاب»/ لاجوردی: حجاب از ارزنده ترین نمودهای انقلاب اسلامی است
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه جزئیات ویژه برنامه های هفته «عفاف و حجاب» را تشریح کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ نشست خبری تبیین برنامه های "هفته عفاف و حجاب" صبح امروز با حضور «خانم بیابانی» مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، «زهرا سادات لاجوردی» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و «زهره الهیان» نماینده مردم تهران برگزار شد.
بیانی ضمن گرامیداشت شهدای غیور روز حجاب که گفت: این شهدا ودیعه ارزشمند حجاب را برای نسل های بعد خود به جا گذاشتند
وی ادامه داد: امسال مثل سال های گذشته بسیج زنان با همراهی سازمان‌های مردم نهاد ستاد مردمی هفته حجاب را تشکیل داد و برنامه هایی را برای بزرگداشت هفته حجاب و عفاف تدارک دیدند.
بیانی با بیان این که موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک اعتقاد دینی و یک هنجار اجتماعی در کشور مطرح است، گفت: موضوع حیا و عفت دو مقوله ای است که پیش زمینه بروز و ظهور حجاب در جامعه و در سطح فرهنگ عمومی جامعه است.
وی تصریح کرد: حیا و عفت دو واژه کامالا بهم پیوسته است که خداوند درون انسان ها و به دور از جغرافیا، زمان و مکان به ودیعه نهاده است.
رئیس سازمان بسیج زنان کشور با تاکید بر این که حیا و عفت توسط خدای متعال درون زن و مرد و به دور از جغرافیا ، زمان و‌ مکان قرار داده شده است، افزود: همه انسان ها واقف به این هستند که برای این که بتوانند به تعالی معنوی و رشد برسند لازمه آن این است که این دو عنصور و ویژگی را در بین خودشان درونی تر و ارتقاء دهند.
بیانی با اشاره به این که حجاب و پوشش مناسب منبعف از حیا عفت است، گفت: سعی کردیم با ابتنا به حیا و عفت است که حجاب و پوشش مناسب در بین آحاد جامعه تسری پیدا می کند، عناین  هفته حجاب و عفاف را با توجه به این دو واژه مقدس نامگذاری کنیم.
هر ساله هفت را با یک عنوان کلی نامگذاری می شد اما با توجه به تجربیاتی که در سنوات گذشته توجه به رعایت پوشش حجاب در جامعه تاثیر زیادی در تحکیم و استحکام خانواده دارد.
وی تصریح کرد: عناوین هفته عفاف و حجاب با عنایت به حیا و‌عفت نامگذاری میشود.
بیابانی افزود: عفت و‌ حیا انحصار در زمان و‌مکانی نبوده و مطالبه آحاد مردم در سطح جهان است.
وی خاطر نشان کرد: هر ساله سه شنبه شب ها دوستداران حضرت ولیعصر (عج) مراجعه میکنند اما بخاطر کرونا و محدودیت ها این امکان دیگر وجود ندارد.
بیابانی خاطر نشان کرد: در جامعه ای که مبرا از فساد و ناپاکی است قطعا امنیت در انجا گسترانیده شده است.
وی در ادامه در خصوص برنامه های سازمان بسیج زنان گفت: امسال نیز مانند سالهای گذشته نمایشگاه هایی در سطوح حقیقی و مجازی برگزار خواهد شد.
بیابانی ابراز داشت: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ورزشی در سراسر کشور ، برپایی جشن تلکیف برای دختران مکلف و نشست های خبری با محور فعالیت عفاف و حجاب، بازخوانی واقعه گوهر شاد و مطالبه گری و صدور بیانیه، آموزش دوخت چادر در رسانه ملی و شبکه های اجتماعی و تولید پوشاک عفیف، معرفی کارشناسان برجسته حوزه حجاب به عنوان‌ الگوی جوانان، راهپیمایی مجازی و امکان اظهارنظر منتقدان حجاب از جمله ویژه برنامه های سازمان بسیج زنان برای گرامی داشت هفته عفاف و حجاب است.
حجاب از ارزنده ترین نمودهای انقلاب اسلامی است
در ادامه این برنامه زهراسادات لاجوردی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته «حجاب و عفاف» گفت: بعد از انقلاب اسلامی طی ۴۱ سال به بحث حجاب پرداخته ایم‌ و آسیب های آن شناسایی شده اما متناسب با وضعیت امروز حجاب نیست.
 
وی با بیان اینکه حجاب از ارزنده ترین نمودهای انقلاب اسلامی است گفت:  رعایت حجاب فریضه واحب است و از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به شمار می رود.
 
لاجوردی گفت: حوزه عفاف و حجاب را مستقل از دیگر حوزه ها می دانند و این یکی از معضلات این حوزه است.
 
ادامه دارد...
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۵۴


ارسال