دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰
در راستای مقابله با کرونا و همبستگی با سفید پوشان سلامت؛
تولید ۹۱هزار ماسک با اشتغالزایی۴۰ نفر توسط شرکتهای تعاونی در چابهار/ وقتی همدلی چرخ سلامت و اقتصاد را به حرکت می اندازد
 
تولید ۹۱هزار عدد ماسک و هزار عدد گان با اشتغال ۴۰نفر از اسفند ۹۸ تاکنون در سطح شهرستان توسط چهار شرکت تعاونی در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، همزمان با فراگیر شدن بیماری کرونا در کشور و همچنین شهرستان چابهار تدابیر مهمی از جمله ایجاد پایگاه های تست وغربالگری و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سرعت در حال ارائه به اقشار مختلف جوامع از آغازین روزها شروع شد.

در شهرستان چابهار با توجه به نیاز مبرم ارگان ها و همچنین مردم به برخی اقلام بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی همه و همه آستین همت را بالا زدند.

عبدالله امیریان؛ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان چابهار تعداد 4 کارگاه با تولید 91 هزار ماسک از اسفند ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند.

وی افزود: شرکت تعاونی گردشگری و صنایع دستی بوم گستر ساحل مکران تعداد 500 عدد گان و 30هزار ماسک را از اول شروع بیماری کرونا تا اکنون تولید کرده است و باعث ایجاد اشتغال برای 10 نفر ثابت بعنوان خیاط و 2 نفر بعنوان بسته بندی کردن ماسک های تولیدی بصورت متغیر کرده است.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این شرکت با تعداد ۱۰عدد چرخ خیاطی و با اشتغال ۱۲ نفر نیرو در سال ۱۳۹۷فعالیت خود را آغاز کرده و عمده محصولات تولیدی کارگاه انواع محصولات سوزن دوزی و‌دوخت لباسهای محلی بوده است که پس از شیوع ویروس کرونا تغییر خط تولید کارگاه دادیم و تولید ماسک از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد.
 
وی تصریح کرد: با شروع شیوع بیماری ویروس کرونا با پیشنهاد و اعلام آمادگی تعدادی از خیرین سطح شهرستان مبنی بر تامین مواد اولیه مورد نیاز و با توافق و هماهنگی خط تولید کارگاه از پوشاک به تولید ماسک و لباس گان تغییر داده شد.
 
امیریان گفت: روزانه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ عدد ماسک و ۸۵ عدد لباس گان تولید و باهماهنگی ستاد پیشگیری مبارزه کرونا به صورت رایگان در اختیار ارگانهایی از قبیل شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان امام علی(ع)، هلال احمر و گروه های جهادی توزیع شده است.
 
وی ادامه داد: شرکت تعاونی نگین ماهکان با تعداد ۱۰نفر نیرو دو شیفت صبح و عصر و با تعداد ۶عدد چرخ صنعتی و بسته بندی فعالیت خود را در زمینه دوخت ماسک آغاز و روزانه حدود ۷۰۰ تا۱۰۰۰ماسک تولید و به صورت رایگان در اختیار مراکز بهداشتی، ادارات و عموم مردم قرار داده است.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار با اشاره به اینکه چهار شرکت تولیدی این خدمات را انجام دادند اذعان کرد: شرکت تعاونی آپادانا با 6 نفر نیروی کار از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹ تا کنون ۳۰۰۰ عدد ماسک تولید کرده است و شرکت تعاونی نگین ماهکان تعداد 57 هزار ماسک با 18 نبروی کار در دو کارگاه از ۲۹ بهمن ۹۸ تولید کردند.
 
امیریان خاطرنشان کرد: امروز تکلیف بر همه ما پس از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضور میدانی در این راه است و همه ما تا رفع کامل این بیماری در کنار مردم هستیم و با تمام توان در خدمت شهروندان خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۹۴


ارسال