جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد علی پور احمدیان گفت: وسايل ارتباط جمعي همچون رسانه ها، شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي ابزارهاي مهمی هستند كه براي فرهنگ سازي، ترويج و آموزش عفاف و حجاب نقش اثرگذاري ايفا مي كنند.
به گزارش عصرهامون، سرهنگ محمد علی پور احمدیان؛ فرمانده سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به نامگذاري 21 تيرماه به نام روز ملي عفاف و حجاب پس از حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد و قيام مردم مشهد عليه كشف حجاب، بیان کرد: عفاف و حجاب تكميل كننده دين اسلام است و امروز پوشش نقش مستقيم و محسوسي در تحكيم خانواده و سلامت اجتماعي ايفا مي كند.

آموزش صحیح اعتقادی راه مستقیم برای جوانان

وی با اشاره به هجمه فرهنگي دشمنان عليه پوشش جوانان افزود: امروزه دشمنان سعی دارند تا از طریق رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هجمه فرهنگی علیه جوانان ایجاد کنند، اما ما باید از همین فضا استفاده کنیم و حجاب را ترویج دهیم.

فرمانده سپاه چابهار ادامه داد: عملكرد مسئولان و متوليان فرهنگي در شبهه زدايي از مساله عفاف و حجاب به عنوان عوامل موثر در طراحي مهندسي فرهنگي مي تواند نقش موثري در سطح جامعه ايفا كند.

وی با بيان اينكه گاهي مساله حجاب به وسيله اي براي دين ستيزي تبديل مي شود، تصریح کرد: بررسي جنبش هاي بزرگ دنيا و سير تاريخي، نشان مي دهد كه موضوع مبارزه با حجاب و عفاف گاهي موارد به عنوان يك ابزار سياسي براي اجراي انديشه هاي استعماري تلقي مي شود.

پوشش زن نقش مستقیم در استحکام خانواده و سلامت جامعه دارد

پوراحمدیان با تاكيد بر اينكه راهكارهاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب بايد از خانواده، اجتماع، مدرسه و فرد آغاز شود، گفت: در مرحله نخست فرهنگ عفاف و حجاب بايد به صورت اعتقادي آموزش و ترويج داده شود.

وی در ادامه به تشریح روز شمار هفته حجاب و عفاف پرداخت و اذعان کرد: ۲۱ تیرماه اولین روز از هفته حجاب با شعار حیا و عفت، مقاومت فرهنگی، واقعه گوهر شاد، روز دوم با شعار حیا و عفت، تحکیم خانواده، فرهنگ فاطمی (س)، روز سوم حیا و عفت، فطرت انسانی، مطالبه جهانی، روز چهارم با شعار حیا و عفت، زمینه ساز ظهور و روز پنجم با شعار حیا و عفت، امنیت اجتماعی است.

فرمانده سپاه چابهار ادامه داد: شعار روز ششم حیا و عفت، احترام به قانون، تکریم جامعه و شعار روز آخر حیا و عفت، شکر عملی، تجلی بندگی است.

وی به اجراي 60 عنوان برنامه در هفته عفاف و حجاب در اين شهرستان اشاره كرد و افزود : رزمایش اهدای خون، تجلیل از بانوان جهادگر عرصه سلامت و کادر درمانی، تجلیل از بانوان عفاف و حجاب برگرفته از الگوی فاطمی، اهدای جهیزیه به نوعروسان، تجلیل از دختران نمونه عفاف و حجاب در پایگاههای مقاومت، برگزاری مسابقه بزرگ عفاف و حجاب بین بسیجیان، اهدای سبد کالا و بسته های حمایتی با همکاری بهزیستی و کمیته امداد در مناطق محروم شهرستان، غبار روبی و دیدار با خانواده شهدا از مهم ترین عناوین برنامه های اجرایی در هفته عفاف و حجاب است.

پور احمدیان با تأکید بر اینکه دشمن برای ضربه زدن به موضوع عفاف و حجاب در جامعه از هر ابزاری استفاده می‌کند خاطرنشان کرد: وظیفه همگان به ویژه مسئولان اجرایی و رسانه ملی برای خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان، به کارگیری شیوه‌های جدید در گسترش این فرهنگ دینی است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۲۹


ارسال