سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
پزشک متخصص تغذیه عنوان کرد؛
استفاده از ماسک در پیشگیری از کرونا ضروری است/رعایت بهداشت و تغذیه مناسب مکمل یکدیگرند
 
منصور شهرکی گفت: رعایت بهداشت و تغذیه مناسب مکمل یکدیگرند و بدون رعایت بهداشت، تغذیه خوب نیز تضمینی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا نیست.
به گزارش عصرهامون، منصور شهرکی متخصص تغذیه در گفت و گو با زاهدنیوز بیان کرد: ۹۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند و این موضوع در پیشگیری از کرونا بسیار مهم و یک تاکید از سازمان بهداشت جهانی است استفاده ار رژیم غذایی متعادل یکی از ارکان مهم در مقابله با ویروس کرونا است و استفاده از ماسک برای تمام مردم ضروری است.


وی افزود:اگر در گذشته به راحتی به رستوران می رفتید امروز با توجه به شیوع کرونا و احتمال سرایت بیماری از طریق ظروف و یا محیط آلوده رستوران ها و اماکن عمومی باید غذا در منزل به‌صورت خانگی و با نکات بهداشتی تهیه شود.


وی خاطرنشان کرد:این ویروس بر سطوح می نشیند بنابراین باید نکات بهداشت فردی و محیط رعایت شود و در صورتی که این نکات ایمنی رعایت نشود ایمنی بدن فرد هر میزان قوی باشد باز هم به بیماری دچار می شود رعایت بهداشت و تغذیه مناسب مکمل یکدیگرند و بدون رعایت بهداشت، تغذیه خوب نیز تضمینی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا نیست.


شهرکی تاکید کرد:توصیه های طب سنتی نیز تصمینی بر عدم ابتلا به کرونا نیست بهترین روش پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک، رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی و در کنار این موارد استفاده از رژیم غذایی مناسب و متعادل با انواع ویتامین ها و پروتئین ها برای افزایش ایمنی بدن می باشد.


وی اذعان کرد:اگر رژیم غذایی خوبی داشته اما خواب کافی نداشته باشید استرس داشته باشید ایمنی بدن شما کاهش پیدا می کند غذا یکی از عوامل موثر در افزایش ایمنی بدن است و افرادی که بیماری خاصی مانتد دیابت یا فشار خون دارندباید به دنبال درمان بیماری خود باشند و تنها به رژیم غذایی اکتفا نکنند.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۴۰


ارسال