سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶
مدیرکل بهزیستی سیستان وبلوچستان عنوان کرد,
واگذاری 175 واحد مسکونی به خانواده معلولین در سیستان و بلوچستان
 
عزیزالله جهان تیغ گفت: در هفته گرامیداشت تاسیس سازمان بهزیستی تعداد 175 واحد مسکونی در سطح استان به خانوارهای دارای حداقل دو معلول و سایر مددجویان تحت حمایت واگذارشد.
به گزارش عصرهامون،عزیزالله جهان تیغ مدیرکل بهزیستی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز بیان کرد: همزمان با هفته گرامیداشت تاسیس سازمان بهزیستی تعداد 175 واحد مسکونی در سطح استان به خانوارهای دارای حداقل دو معلول و سایر مددجویان تحت حمایت واگذار شد .

وی افزود : سازمان بهزیستی برای حمایت از خانواده های دو معلول روستایی تا سقف 360 میلیون ریال و خانواده های دارای دو معلول شهری تا سقف 600 میلیون ریال و برای سایر معلولین و مددجویان تحت پوشش ،کمک بلاعوض تا سقف 100 میلیون ریال به صورت کمک های بلاعوض برای ساخت مسکن اختصاص داده است .

وی خاطرنشان کرد : از ابتدای شروع نهضت تامین مسکن مددجویان ،تعداد 2هزار و 877 واحد واگذار و تعداد 2هزار و 330 واحد درحال احداث می باشد و تاکنون مبلغ 152 میلیارد ریال کمک بلاعوض به مددجویان تحت پوشش استان پرداخت شده است .

وی خاطر نشان کرد : در سال 99 برای تامین مسکن ایتام تحت پوشش در قالب تفاهم نامه همکاری بین سازمان بهزیستی کشور ،سازمان برنامه و بودجه کشور ، صندوق توسعه ملی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به تعداد هزار واحد منعقد که سهم این استان از سهمیه مذکور 161 واحد می باشد.

جهان تیغ تاکید کرد: همچنین مبلغ 500 میلیون ریال اعتبار به صورت کمک بلاعوض از طریق بهزیستی و صندوق توسعه ملی و مابقی هزینه ساخت به صورت دریافت تسهیلات از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت می باشد .

مدیر کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد : تفاهم نامه مشارکت سازمان بهزیستی کشور ، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت هزار و 500 واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش منعقد شده که سهم این استان از محل تفاهم نامه 187 واحد می باشد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۴۲


ارسال