دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۶
معاون وزیر بهداشت:
مشکل تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در کشور برطرف شده است
 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مشکل تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در کشور برطرف شده است، گفت: تجهیزات مقابله با کرونا در استان بوشهر تامین می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ قاسم جان‌بابایی اظهار داشت: در راستای مقابله با کرونا تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است و شاهد تلاش شبانه‌روزی فعالان عرصه سلامت برای نجات جان هم‌وطنان هستیم.
وی با اشاره به اینکه هیچ روشی برای درمان کرونا کشف نشده است خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از داروهای درمان بیماری‌های ویروسی شبیه به ویروس کرونا برای درمان این بیماری نیز استفاده می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به جمع‌آوری مطالعات و پیشرفت‌های پزشکی درباره کرونا اضافه کرد: ۴۰ استاد پزشکی کشور در کمیته‌ای تمام مطالعات پیشرفت پزشکی در حوزه کرونا را جمع‌آوری می‌کنند.
تأمین کمبودهای بیمارستانی
وی با اشاره به اینکه درمان‌ها و تولید داروهای مؤثر درمان بیماران کرونایی در کشور وجود دارد بیان کرد: ایران یکی از سه چهار کشور برتر دنیا در زمینه تحقیقات پزشکی مقابله با کرونا است.
جان‌بابایی از تلاش ویژه برای تأمین کمبودهای بیمارستانی استان بوشهر خبر داد و افزود: با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، تا آخر هفته جاری نیاز بیمارستان‌های بوشهر در تأمین دستگاه ونتیلاتور و تجهیزات کمک تنفسی برطرف می‌شود.
وی با اشاره به ارائه سفارش ساخت دو هزار دستگاه کمک تنفسی بیمارستان‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ادامه داد: مشکل تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در کشور برطرف شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۵۱


ارسال