دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سند 25 ساله همکاری ایران و چین اشاره کرد و گفت: برخی جریان‌های خارجی در صدد بدبین کردن مردم نسبت به این تفاهمنامه هستند؛ این جریان‌ها بیشتر نسخه‌هایی هستند که از آن سوی آب‌ها به برخی از فعالان داخلی دیکته می‌شود.
به گزارش عصرهامون «زهره الهیان» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هر گونه حرف و حدیث در خصوص سند همکاری 25 ساله ایران رو چین را رد و اظهار داشت: سند تفاهمنامه 25 ساله ایران و چین موضوعی است که با تاکید مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفته و وزارت خارجه مسئول این امر است.
وی با بیان اینکه این تفاهمنامه می تواند شرایط موجود را بهبود بخشد، افزود: سند همکاری 25 ساله ایران و چین می‌تواند در جهت بهبود شرایط اقتصادی و تبادلات تجاری گام مهمی برای آینده و بهبود اقتصادی کشور و همچنین اشتغال و تولید باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در آینده نزدیک پیشنهاد خواهیم داد تا در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار بگیرد و از مسئولین وزارت خارجه نیز درخواست خواهیم کرد تا با حضور در مجلس، توضیحات لازم را نسبت به این قرارداد و همکاری های فی ما بین ارائه دهند.
الهیان با اشاره به اینکه این سند به اطلاع مردم خواهد رسید، گفت: به محض اینکه این سند تدوین و تکمیل شود در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت تا به اطلاع افکار عمومی نیز برسد.
وی با تاکید بر اینکه برخی جریان‌های خارجی در صدد بدبین کردن مردم نسبت به این تفاهمنامه هستند، توضیح داد: متاسفانه حرکت‌های شیطنت‌آمیزی در این ارتباط مشاهده و شایعات و موضوعاتی در ارتباط با همکاری بین ایران و چین مطرح می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: این جریان‌ها بیشتر نسخه‌هایی هستند که از آن سوی آب‌ها به برخی از فعالان داخلی دیکته می‌شود. هدف جریان‌های خارجی که در صدد تخریب روابط بین ایران و چین هستند، این است تا در فضای مجازی شایعات و مسائل کذبی را به مردم ارائه دهند و افکار عمومی را نسبت به این تفاهنامه بد بین کنند.
الهیان در پایان گفت: دولت باید تعاملات جدی را با کشوری مثل چین در جهت بهبود آینده اقتصادی و پیشبرد اهداف کلان کشور داشته باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۵۷


ارسال