دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی کشور باید برجام مرده را رها کند و به دنبال توسعه روابط با کشورهای همجوار نگاهی هم به کشورهای شرقی داشته باشد.
به گزارش عصرهامون ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با انتقاد از مواضع وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص توافقنامه شکست خورده برجام گفت: با در نظر گرفتن جلسه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، تحریم های جدید و بردن پرونده جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت ملی، موضوع اینستکس و خروج آمریکا از برجام نشان می دهد که از این توافقنامه چیزی برای دفاع باقی نمانده به گونه ای که آقای ظریف از آن دفاع می کند.
وی با اشاره به اینکه نباید آقای ظریف براین قرارداد یک طرفه تا این اندازه پافشاری کرده و از موضع دفاع از آن برآید افزود: دستگاه دیپلماسی کشور و آقای ظریف باید برجام مرده را رها کند و به دنبال توسعه روابط با کشورهای همجوار بیندازد.
اسماعیلی با بیان اینکه 600 میلیون نفر جامعه بازاری داریم اما از فرصت موجود برای بهره گیری از این امکان در مرزهای کشور استفاده نکردیم و مورد غفلت قرار گرفته است، عنوان کرد: نتوانستیم با داشتن جمعیت کار مطلوب در کشور و امکان مراودات اقتصادی بازار کار را در اختیار بگیریم.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب بارها در همان ابتدای مسیر عنوان کرده بودند که آمریکا قابل اعتماد نیست و مذاکره با آنها به نتیجه ای نخواهد رسید گفت: دستگاه دیپلماسی کشور این مسیر را طی کرد و به نتیجه نرسید ولی اصرار به این مسیر عقلانی نیست.
وی با اشاره به ضرورت توسعه همکاری با کشورهای آسیای میانه و هند و کره و چین تاکید کرد: باید با برگشتن به بازارهای منطقه ای تحریم های ظالمانه را بی اثر کنیم. 
اسماعیلی با اشاره به اینکه اروپا دنباله رو آمریکاست و هیچ کدام قابل اعتماد نیستند تصریح کرد: متاسفانه در جریان مذاکرات برجام از خطوط قرمز عبور شد و این باعث شد که جای دفاعی از این توافق نماند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت نباید بازارهای متطقه ای را از دست بدهد تصریح کرد: اگر اینگونه منفعلانه عمل کنیم تا یک سال آینده بازار سوریه را هم از دست خواهیم داد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۱۶۳


ارسال