دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۵
در راستای کاهش خسارت های احتمالی به شناورهای صیادی در فصل تابستان انجام شد؛
آموزش و مهارت ورزی کارکنان اطفا حریق در شرایط بحرانی/ افزایش توانمندی افراد؛ خسارت های جبران ناپذیر را کاهش می دهد
 
دوره اطفاء حریق با همکاری شرکت دریا دانش مکران با حضور کارشناس مسئول آموزش اداره کل شیلات استان، افسردوم کشتی بعنوان استاد دوره و مسئولین اطفاء حریق بنادر ماهیگیری استان در محل مرکز آموزش صیادی اداره کل شیلات سیستاو بلوچستان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، سید عبدالبشیر حسینی؛ کارشناس مسئول آموزش اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان در حاشیه برپایی برگزاری دوره اطفا حریق در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: این دوره به علت شیوع کرونا در چند مرحله بصورت مجازی، تئوری و عملی با حفظ کامل رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری شرکت دریا دانش مکران که مسئول برگزاری دوره های آموزشی دریایی از جمله دوره آموزشی اطفاء حریق را برعهده دارد، برگزار شد.
 
وی افزود: این دوره برای مسئولین اطفاء حریق بنادر ماهیگیری استان برگزار و هدف از آن آشنایی و آمادگی بیش از پیش آنها در شرایط بحرانی است و در آینده ای نزدیک بصورت عملی نیز انجام می شود.
 
کارشناس مسئول آموزش اداره کل شیلات استان تصریح کرد: این دوره بر اساس تأکید و دستورالعمل های ابلاغی از سازمان شیلات ایران مبنی بر پیشگیری از حریق در بنادر ماهیگیری انجام شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به حضور تعداد بالای شناورهای صیادی در بنادر صیادی و همچنین آغاز فصل تابستان و افزایش دما یکی از دلایل آتش سوزی ها در شناورهای صیادی اعلام شده است، رعایت نکات ایمنی و باز آموزی اصول ایمنی در بنادر و شناورها نقش مهمی در پیشگیری خطرات احتمالی دارد.
 
حسینی مهم ترین علل آتش سوزی بر روی شناورها را؛ عدم رعایت فاصله استاندارد در پهلوگیری شناورهای صیادی در اسکله با توجه به فصل مونسون، پخت و پز بروی شناورها بوسیله پیک نیک و گاز، عدم رعایت موارد ایمنی از قبیل روشن کردن آتش روی شناور، جوشکاری از جمله دلایل بروز حادثه حریق روی شناور ها عنوان کرد.
 
وی با اشاره به اینکه افزایش ایمنی شناورها و بنادر صیادی و برنامه های آموزشی در این راستا در سال جاری از مهم ترین اولویت های شیلات است خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای انجام پیوسته تمرین های آمادگی مقابله افراد با شرایط بحرانی در عملیات صیادی و مراکز تجمع این شناورها در بنادر صیادی توسط استاد دوره به آنها اشاره و مواردی جهت پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی تدریس شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۱۷


ارسال