دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۶
همزمان با سراسر کشور انجام شد؛
اجرای پویش ملی «غرق نشویم» در جمعیت هلال‌احمر چابهار
 
پویش ملی " غرق نشویم" با هدف آگاه سازی جامعه و جلوگیری از حوادث غرق شدگی همزمان با سراسر کشور در شهرستان چابهار با پیوستن اعضای جمعیت هلال احمر آغاز به کار کرد.
به گزارش عصرهامون، محمدرضا وظيفه دان شهركي؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه هرساله در آغاز فصل گرم سال در بسیاری از شهرهای استان، دغدغه ای جدی در حوزه حوادث غرق شدگی ایجاد می‌شود، بیان کرد: هر سال با گرم شدن هوا شاهد جان باختن تعدادی از افراد بومی، مسافرین و گردشگران در رودخانه‌ها، سواحل، کانال‌های آبی و جویبار‌ها هستیم.
 
وی افزود: سالانه هزاران نفر از هموطنانمان به علت غرق شدگی جان خود را از دست می دهند، پس لازم است برای جلوگیری از حوادث و وقایع تلخ موارد ایمنی را رعایت کنیم.
 
رئیس جمعیت هلال احمر چابهار ادامه داد: تذکرات عمومی برای پیشگیری از غرق ‌شدگی، هشدار‌های مورد نیاز در استخر، رودخانه، دریا، ساحل، مناطق تفریحی و کمک‌‌های اولیه در هنگام مواجهه با غریق از جمله محور‌های پویش ملی "غرق نشویم" است.
 
وی تصریح کرد: در همین راستا جمعیت هلال احمر با همکاری فدراسیون نجات غریق و برخی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد در نظر دارد برای حساس سازی مردم و آموزش پیشگیری از غرق شدگی پویشی را در تابستان اجرا می کند. و جمعیت هلال احمر چابهار در حال انجام این پویش است.
 
شهرکی هدف از راه اندازی این پویش را افزایش آگاهی مخاطبان به منظور کاهش خطرات ناشی از محیط های آبی دانست و گفت: این پویش بر محور اطلاع رسانی و آموزش های ایستگاهی بنا شده است و با راه اندازی این کمیپن امیدواریم بتوانیم کاهش قابل ملاحظه ای در کاهش تلفات ناشی از غرق شدگی داشته باشیم.
 
وی با اشاره به این که این کمپین آموزشی در فضای مجازی و همچنین به صورت حضوری در سواحل و مناطق پرخطر انجام خواهد شد اذعان کرد: از تمامی هموطنان درخواست داریم ضمن مشارکت حداکثری در این پویش، نکات آموزشی مرتبط با این مبحث را در  سایت Khadem.ir  مطالعه کنند.
 
رئیس جمعیت هلا احمر چابهار با تاکید بر اینکه مردم در هنگام شنا و استفاده از قایق‌های تفریحی از جلیقه نجات استفاده و در مکان‌هایی که ناجی غریق حضور ندارد، شنا نکند افزود: شهروندان در مکان‌های ممنوعه و سالم‌سازی نشده مثل سدها، آبگیرها، کانال‌های آب‌رسانی و رودخانه‌ها شنا نکنند و به دیگران نیز تذکر جدی بدهند.
 
وی گفت: هشدارها و توصیه‌های ناجیان غریق را محترم شمرده و به آن عمل کنید و مهارت شنا و امدادرسانی در هنگام غرق‌شدگی را برای حفظ سلامتی خود فرا بگیریم.
 
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هنگام شنا در مکان های سالم‌سازی شده، مراقب کودکان و سالمندان باشید خاطرنشان کرد: از شناکردن در مکان‌هایی که با تابلوی «شنا ممنوع» مشخص شده‌اند، خودداری کنید و در هنگام خستگی و پس از استفاده از داروهای خواب‌آور شنا ممنوع است و از شناکردن در آبراه‌های عمیق، آب‌های خروشان، جریان شدید و غیرمجاز خودداری کنید.

رئیس جمعیت هلال احمر چابهار با اشاره به اینکه جمعی از مدیران ادارات شهرستان ، کارکنان، داوطلبان، امدادگران و جوانان به این پویش ملی پیوستند گفت: از عموم شهروندان دعوت می‌کنیم به این پویش ملی بپیوندند.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۱۸


ارسال