سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۵
به منظور جلوگيری از پیش فروش فله‌ای خرما؛
تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان سیستان وبلوچستان قرار می‌گیرد
 
اردشیر شهرکی،مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:با هدف افزایش درآمد نخلکاران ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
اردشیر شهرکی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به آغاز فصل برداشت خرما و به منظور جلوگيری از پیش فروش فله‌ای و ارزان قیمت خرما توسط کشاورزان و افزایش درآمد نخلکاران امسال با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، مبلغ ۸۰میلیارد ریال تسهیلات با بهره پنج درصد از سوی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان در اختیار تشکل های تخصصی عضو این صندوق قرار می گیرد.

وی بیان کرد: این تشکل ها اقدام به تهیه و خرید انواع کارتن خرما و نوعی پوشش برای خوشه خرما کرده و آن را در اختیار کشاورزان خرما کار قرار می‌دهند.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: با بکارگیری این پوشش، خوشه های خرما از گرد و غبار و خسارت حشرات و ضایعات در امان خواهند ماند.

وی ادامه داد: با این روش کشاورزان در زمان برداشت، محصول خرمارا با کارتن بسته بندی ودر سردخانه ها نگهداری ودر وقت مناسب نسبت به بازار رسانی خرمای خود اقدام خواهند کرد.

شهرکی خاطر نشان کرد: سازمان جهادکشاورزی نیز برای حمایت از کشاورزان معادل ۱۰درصد تسهیلات، یارانه نقدی به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان پرداخت خواهد کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در حال حاضر ۵۸هزار و۵۶۱ هکتار نخلستان در استان وجود دارد که ۴۶هزارو ۴۹۰هکتار آن بارور بوده وحدود ۲۳۰ هزار تن انواع خرما در سیستان وبلوچستان تولید می‌ شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۳۹


ارسال