دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۰
استاندار سیستان و بلوچستان خواستار شد؛
لزوم اختصاص اعتبار ویژه از سوی وزارت راه برای توسعه زیرساخت‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان
 
احمد علی موهبتی، در نامه‌ای از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا اعتبار ویژه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های هواشناسی استان اختصاص یابد.
به گزارش عصرهامون؛ در بخشی از نامه احمد علی موهبتی،  استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی آمده است: سیستان و بلوچستان با دارا بودن 11.4 درصد از مساحت کشور تنها دارای 12 ایستگاه هواشناسی و هشت ایستگاه اقلیم شناسی، یک ایستگاه جو بالا و دو ایستگاه سنجش گردوغبار است.

وی در ادامه این نامه نوشت: اقلیم سیستان و بلوچستان به دلیل بارندگی های موسمی و بادهای 120 روزه دارای شرایط ویژه و گاهاً اضطراری در حوزه هواشناسی است که اهمیت وجود ایستگاه های هواشناسی بر اساس فناوری های روز و به تعداد لازم را بیش از پیش نشان می دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری ضمن تشریح وضع موجود زیرساختی هواشناسی استان و مقایسه آن با کشور، درخواست کرده تا نسبت به تامین اعتبار ویژه برای توسعه زیرساخت های هواشناسی استان اقدام شود.

بر اساس این گزارش، احمدعلی موهبتی پیش از این در دیدار خرداد ماه مدیرکل هواشناسی استان با وی خواستار توسعه زیرساخت های هواشناسی استان شد و گفت که استانداری آماده است برای توسعه هواشناسی استان اعتبار اختصاص دهد.

وی در این دیدار با اشاره به اختصاص 50 درصد اعتبارات متوازن منطقه ای کشور به سیستان و بلوچستان پیشنهاد داد: هرچقدر سازمان هواشناسی کشور برای توسعه زیرساخت‌های هواشناسی استان هزینه کند، معادل آن استانداری سیستان و بلوچستان پرداخت می کند.
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۴۵


ارسال