سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰
یک کارشناس بهداشتی عنوان کرد:
زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تنها راه مقابله با کرونا/ خانه امن ترین مکان برای کودکان و افراد سالمند
 
محمد خسروی گفت: تنها راه مقابله با ویروس مرگبار کرونا استفاده مکرر از ماسک و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.
به گزارش عصرهامون، محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: برای بیماری خطرناک کرونا نه تنها در ایران بلکه در هیچ کجای دنیا تاکنون واکسن و داروی خاصی کشف نشده است.

این کارشناس بهداشت بیان کرد: تنها راه درمان و مقابله با ویروس کووید 19، رعایت نکات بهداشتی و درمانی و همچنین استفاده مکرر و دایم از ماسک در محل های تجمع است.

وی با تاکید بر اینکه دست ها در تماس با سطوح مختلف ممکن است به ویروس ها آلوده شده باشند، افزود: دست های آلوده می توانند ویروس را به چشم ها ،بینی و دهان شما منتقل کنند، از این راه ها ویروس می تواند وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

خسروی عنوان کرد: بیشتر افراد مبتلا به ویروس کرونا دارای بیماری خفیفی هستند و بدون مراقبت پزشکی می توانند در خانه بهبود یابند، خانه خود را ترک نکنید، به جز برای مراقبت های پزشکی از مناطق عمومی بازدید نکنید.

این کارشناس بهداشت ادامه داد: اگر علائم بیماری کرونا نظیر تب، سرفه و یا سخت نفس کشیدن را دارید پیگیر مراقبت های پزشکی باشید و به توصیه های مسئولین  بهداشت و سلامت در محل زندگی  خود، عمل کنید.

در شرایط کنونی که همه مناطق و شهرهای کشورمان در وضعیت هشدار قرار دارد، خانه امن ترین و بهترین مکان برای ماندن و استراحت است و از ترددهای غیرضروری در مناطق شهری و پرجمعیت خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۵۰
مرجع : عصرهامون


ارسال