سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰
​مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ابلاغ 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/ 15 هزار بنگاه اقتصادی متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی شدند
 
مهرداد جهاندیده از ابلاغ 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ویژه مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان خبر داد.
مهرداد جهاندید، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: علاوه بر ۲۰۶ میلیارد تومان اعتباری که در مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به استان اختصاص یافته است، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز خاص مناطق سیل زده به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده است که با عاملیت ۴ بانک به متقاضیان پرداخت می شود.

وی با اشاره به حمایت دولت از افرادی که در پی کرونا شغلشان را از دست داده اند، ادامه داد: در این راستا مقرر شد برای افرادی که به طور موقت شغل خود را از دست داده اند در سه ماه اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ۹۹ بیمه بیکاری تعلق بگیرد.

جهاندیده اضافه کرد: در سیستان و بلوچستان 11 هزار نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه ای بدین منظور طراحی شد، ثبت نام کردند که در نهایت پس از پایش و بررسی های صورت گرفته، هفت هزار نفر مشمول نهایی دریافت این مقرری شدند.

وی تصریح کرد: بسته حمایتی دیگر ارائه تسهیلات از سوی دولت برای واحد ها و کسب و کارهایی بود که آسیب دیده از کرونا هستند، که برای این واحدها به ازای هر نفر شاغل 12 میلیون تومان و برای کسب و کارهایی که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا تعطیل شده اند به ازای هر نفر نیرو 16 میلیون تومان اختصاص یافت.

به گفته این مقام مسئول مشمولانی که برای دریافت تسهیلات به دستگاه‌های ملی درخواست داده بودند و اطلاعاتشان در اختیار وزارت کار قرار گرفت، پس از دریافت پیامک باید برای ثبت درخواست به سامانه کارا مراجعه می کردند که در استان 15 هزار بنگاه اقتصادی در سامانه مورد نظر اطلاعات خود را ثبت کرده اند.

جهاندیده اضافه کرد: این تسهیلات به 14 رسته شغلی و حدود 500 زیر رسته پرداخت می شود و 12 بانک عامل برای اجرای این طرح در استان تعیین شده اند.

وی ادامه داد: عمده مشمولان دریافت تسهیلات، راننده و مسافربرهای درون شهری و برون شهری بودند که سقف تسهیلات این افراد ۶ میلیون تومان است.

وی افزود: دستگاه‌ها و بانک ها بر اساس وظیفه‌ای که به آنها تکلیف شده است برای پرداخت تسهیلات با مشمولان همکاری لازم را می کنند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۵۸


ارسال