يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
بهروز آقایی از ورود کشتی حامل کالای اساسی شکر به وزن 66 هزار و 700 تن به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به ظرفیت های زیرساختی و تجهیزاتی ایجاد شده در بندر چابهار و اختصاص ورود 50 درصد از کالاهای  اساسی مورد نیاز کشور از طریق این بندر، از مهرماه سال گذشته شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اشاعه جهانی ویروس کووید -19 که تاثیر مستقیم در میزان مبادلات و مراودات کالا در جهان داشته است روند تخلیه کالای اساسی در سال جاری  نیز با رشد چشمگیری ادامه پیدا کرد به طوری که  از ابتدای سال جاری بیش از 560 هزار و هفتصد و دو تن کالای اساسی وارد این بندر استراتژیک شد.

این مقام مسئول با تاکید بر این که عملیات تخلیه این کالاها بصورت شبانه روزی با استفاده از تجهیزات مدرن استراتژیک بندری با نرم مطلوب انجام شد، افزود: عمده کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شرقی کشور که به طور مسقیم از کشورهای مبدا وارد این بندر اقیانوسی می شود، شامل ذرت، جو، گندم، برنج، شکر و فرآورده های نفتی است.

آقایی اضافه کرد: در تداوم ورود این کالاها به بندر چابهار، کشتی حامل کالای اساسی شکر خام به وزن 66 هزار و هفتصد تن از مبدا کشور برزیل  وارد لنگرگاه این بندر شده و عملیات تخلیه آن نیز با تجهیزات مدرن و استراتژیک در حال انجام است.

 وی با تاکید بر جلوگیری از رسوب کالا در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منظور استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندری و تسریع جریان کالاهای وارداتی به عنوان اولویت این اداره کل، گفت: با ورود کشتی شکر در مجموع امسال 627 هزار و سیصد و شصت پنج تن کالای اساسی مورد نیاز استان های شرقی از طریق بندر شهید بهشتی وارد کشور شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تشریک مساعی کلیه دستگاه ها جهت تخلیه و حمل یکسره کالا به مقاصد مصرف با هدف کاهش بهای تمام شده کالا و همچنین تسهیل و تسریع در خروج کالاهای اساسی از بندر نیز از دیگر اولویت های بندر چابهار محسوب می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۶۲


ارسال