سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰
گزارشی از قطعی ۲۴ ساعته برق در غرب سیستان و بلوچستان؛
طوفان «قوز بالا قوز» گرما برای ۵ هزار نفر از اهالی غرب دلگان شد/ قطعی برق روستاهای چاهکیچی و چاه دازو
 
برق روستاهای چاهکیچی و چاه دازو شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان از عصر روز گذشته به دلیل وقوع طوفان قطع شده است.
به گزارش عصر هامون به نقل ازصدای بلوچ، جمعی از اهالی چاه دازو و چاهکیچی شهرستان دلگان در گفتگو با این پایگاه خبری از قطعی ۲۴ ساعته برق در این روستاها به دلیل طوفان ابراز گلایه کرده اند.

علی فولادی یکی از اهالی چاه دازو در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: با وقوع طوفان، از عصر روز گذشته برق این روستا و همچنین روستای چاهکیچی شهرستان دلگان قطع شده و همچنان که نزدیک ۲۴ ساعت وصل نشده است.

وی ادامه داد: در این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت هشدار در همه نقاط کشورمان و اینکه همه مسئولان مردم را به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه توصیه می کنند، مردم این روستاها به دلیل نبود برق، مردم برای فرار از گرما به روستاهای مجاور در استان کرمان و یا مرکز شهرستان دلگان پناه برده اند.

فولادی تصریح کرد: از مسئولان اداره برق شهرستان دلگان تقاضا داریم نسبت به رفع این معضل در روستاهای چاه دازو و چاهکیچی اقدام کنند چرا که شرایط برای مردم دشوار است.

مراد بهزادی عضو شورای روستای چاهکیچی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: طوفان شدید روز گذشته موجب سقوط برخی از تیرهای برق در مسیر گلمورتی به زهکلوت رودبار جنوب کرمان و قطعی برق ، روستاهای غرب بخش مرکزی دلگان شده است.

وی عنوان کرد: برق روستاهای چاهکیچی و چاه دازو شهرستان دلگان از عصر روز گذشته قطع شده که همچنان وصل نشده است اما کارگران و پرسنل فنی اداره برق در حال تیرکوبی و رفع این معضل هستند.

مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: طوفان شدید روز گذشته موجب شکسته شدن ۱۴ تیر برق در این مسیر، موجب قطعی برق در روستاهای مذکور شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: پرسنل فنی اداره برق از همان شب گذشته و‌پی از پایان طوفان در تلاش هستند که تیرکوبی انجام و مشکل قطعی برق روستاهای چاهکیچی و چاه دازو مرتفع شود.

روستاهای چاهکیچی و چاه دازو با جمعیتی بالغ بر ۵هزار نفر در ۶۰ کیلومتری غرب شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارند.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۶۶
مرجع : عصرهامون


ارسال