پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵
بهبود ایمنی در برابر کرونا بر اساس آموزه های طب ایرانی
 
کشور عزیز ایران با سرمایه عظیم منابع و مآخذ مکتوب در زمینه انواع بیماری‌ها و درمان آنها در زمره معدود کشورهایی نظیر چین و هند قرار دارد که دارای مکتب خاص طب سنتی بوده و پزشکی جهان را همواره تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از بهداشت نیوز، کشور عزیز ایران با سرمایه عظیم منابع و مآخذ مکتوب در زمینه انواع بیماری‌ها و درمان آنها در زمره معدود کشورهایی نظیر چین و هند قرار دارد که دارای مکتب خاص طب سنتی بوده و پزشکی جهان را همواره تحت تاثیر قرار داده است.

دکتر رئیس دانا مدیر اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی وسنتی و مکمل های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به 25تیر ماه روز طب سنتی گفت : طب ایرانی یک مکتب طبی کامل و پویا است که ریشه‌های آن به بیش از 10000 سال قبل می‌رسد. به عقیده مورخین پزشکی، طب ایرانی قبل از طب یونانی وجود داشته است و ایرانیان اصول طب یونانی را به یونانیان تعلیم داده‌اند. این مکتب کارایی خود را در حفظ سلامتی و بسیاری از مسائل پزشکی به عنوان روش برتر حفظ کرده و می‌تواند به عنوان همراهی مناسب در کنار سایر مکاتب نوین طب مفید واقع شود.

دکتر رئیس دانا افزود : بر اساس مکتب طب ایرانی همواره "حفظ سلامتی و پیشگیری از بروز بیماری‌ها" بر "بازگرداندن سلامتی" مقدم می‌باشد. مبنای "حفظ سلامتی" در طب ایرانی بر پایه شش اصل ضروری برای زندگی استوار است. این شش اصل عبارتند از: آب و هوای سالم، حرکت و سکون (فعالیت بدنی) کافی، خواب و بیداری مناسب، استفاده صحیح از خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها، حفظ و دفع مناسب مواد ضروری و غیر ضروری بدن، مدیریت صحیح حالات روحی و روانی.

مدیر اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی وسنتی و مکمل ها اظهار داشت: طب ایرانی نیز همچون بسیاری از مکاتب طب سنتی و مکمل در تأکید بر تغذیه، فعالیت بدنی، تأثیرات محیط نظیر آلودگی هوا بر سلامت و کاربرد وسیع گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی به عنوان بخشی از رویکرد سلامت، به مراتب از طب نوین پیش‌تر است. ازسایر مزیت‌های طب ایرانی می‌توان به دسترسی آسان‌تر، صرفه اقتصادی و برخورداری ازمواهب اخلاق پزشکی اشاره نمود.

25 تیرماه روز طب سنتی است و به بهانه این روز و تقارن آن با موج دوم شیوع بیماری کرونا، توجه همراهان عزیز را به راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کورونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه های طب ایرانی جلب می‌نماییم.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۷۵


ارسال