شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
افتتاح پروژه های نیمه تمام فرهنگ و هنر جنوب شرق تا پایان سال/ وجود 7 هزار روستای پراکنده در سیستان و بلوچستان خدمات دهی را سخت کرده است
 
مهرداد عرب اول گفت: برخی از پروژه هایی که از سال های قبل در حوزه فرهنگ و هنر نیمه تمام مانده است و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند تا پایان امسال و قبل از اتمام برنامه ششم تکمیل می شود و به بهره برداری می رسد.
به گزارش عصرهامون، مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در نشست با معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور، گفت: شرایط سیستان و بلوچستان با توجه به هم مرزبودن با 2 کشور پاکستان و افغانستان و آمار بالای جوانان متفاوت با دیگر استان ها است، بنابراین هر اندازه در زمینه فرهنگ توجه شود، اثر بخش خواهد بود.

وی ادامه داد: وسعت سیستان و بلوچستان برابر با  9 استان غربی، جنوب غربی و مرکزی کشور است، با توجه به این که با چنین عرصه ای روبه رو هستیم، در حوزه آب شرب روستاها به ویژه در فصل گرما و در زمینه راه های روستایی با مشکل مواجه هستیم.

این مقام مسئول با بیان این که در این دولت اقدام های خیلی خوبی در استان انجام شده، اذعان کرد: بالغ بر ۷ هزار روستا در سیستان و بلوچستان داریم که بالاترین آمار روستاها در کشور به این استان اختصاص دارد و از سویی با پراکندگی بالای روستاها مواجه هستیم، به گونه ای که تراکم جمعیت در استان ۱۶ نفر در هر کیلومتر مربع است، در حالی که در کشور 51 نفر است.

عرب اول افزود: این شرایط خدمات رسانی را سخت می کند، بنابراین باید اعتبارات بر اساس اولویت ها تقسیم شود که بر اساس خروجی مطالعات آمایش سرزمین چهار سر فصل آب، انرژی، راه و عمران شهری و روستایی در اولویت قرار دارد که بر همه فصول تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه انتهای سال ۹۸ مطالعات آمایش استان به اتمام رسید و در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش کشور هم تصویب شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم تخصیص اعتبار به حوزه راه اضافه کرد: به عنوان مثال زمانی که فعالان و بهره برداران بخش کشاورزی می خواهند محصولاتشان را از مزرعه به بازار منتقل کنند، اگر راه دسترسی مناسب نباشد، با مشکل مواجه می شوند، توسعه چنین زیرساخت هایی در رشد دیگر بخش ها مثل آموزش و بهداشت و نحوه خدمات دهی هم تاثیر گذار خواهد بود.

عرب اول با بیان این که شرایط به نوعی مدیریت می شود که در این میان بخشی ضعیف دیده نشود، گفت: با وجود برخی محدودیت ها نگاه ما در حوزه فرهنگ ویژه بوده، به گونه ای که از چند سال با همه محدودیت های منابع، 2 کار خوب شامل برپایی نمایشگاه کتاب و فیلم فجر هیچ زمانی تعطیل نشده است.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۸۵


ارسال